Idėjos namams

Kaip užtikrinti, kad jūsų katė namuose jaustųsi jaukiau

Jei visai neseniai įsigijote naują katę ir ji yra pakankamai nedrąsi bei dar nespėjo apsiprasti prie naujos gyvenamosios aplinkos, jūsų, kaip šeimininko, pareiga yra imtis visų įmanomų priemonių, kad užtikrintumėte, jog ji jūsų namuose jautųsi jaukiau, saugiau ir drąsiau. Tačiau suprantama, kad labai nedrąsi ar baikšti katė į jūsų bandymus gali žvelgti su nerimu ar netgi baime, todėl šio proceso skubinti niekuomet nevertėtų. Laimei, yra keletas būdų, kurie gali padidinti jūsų katės pasitikėjimą ir ją nuraminti.

Tinkama namų aplinka

Nemanykite, kad jūsų katei pradžioje labai patiks didžiulės atviros erdvės, kurioje ji galės nenumaldomai šėlioti. Pradžioje pernelyg didelė erdvė gali katei sukelti visiškai priešingus jausmus, dėl ko ji imtų jausti dar didesnį stresą ir nesaugumo jausmą. Jai reikia ribotos erdvės, kad ji galėtų susiorientuoti ir nusiraminti. Todėl pasistenkite savo namuose sudaryti tokias sąlygas, jog jūsų katė turėtų jaukią ir nedidelę erdvę, kurioje vyrautų prislopintas apšvietimas ir nebūtų jokių pašalinių ją išgąsdinti galinčių garsų.

Pasirūpinkite katės slėptuvėmis

Norite, kad katė jūsų namuose jaustųsi saugiau ir jaukiau? Tuomet pats metas parūpinti jai ne vieną slėptuvę! Katės noro pasislėpti neturėtumėte vertinti kaip neigiamo dalyko. Slėpdamasi katė nusiramina ir gali pradėti lengviau vertinti ją supančią aplinką. Todėl siekdami paskatinti savo katę pradėti drąsiau tyrinėti aplinką, sukurkite jai slėptuvių visoje savo namų aplinkoje. Tai gali būti tuneliai katėms, urvo tipo kačių guoliai, ant šono paguldytos atviros kartoninės dėžės ir kt.

Kačių draskyklės

Draskymasis yra jūsų katės prigimtinis poreikis, todėl labai svarbu, kad suteiktumėte savo katei galimybę draskyti jai leidžiamus paviršius, kartu apsaugodami ir savo baldus, kilimus bei užuolaidas. Tam geriausiai gelbsti kačių draskyklės – tiek vertikalios, tiek ir horizontalios (priklausomai nuo to, kam jūsų katė teikia pirmenybę). Kačių draskyklės gali būti kaip paprasčiausi stovai su pagrindu arba kompleksinės draskyklės-nameliai, kuriuose yra daug vietos laipiojimui, galimybė pasislėpti, atsipalaiduoti ir žaisti.

Guoliai katėms

Nors jūsų katė gali reguliariai keisti savo poilsio vietą, labai tikėtina, kad turėdama savo guolį jame ji praleis daugiausiai laiko. Todėl jei norite, kad katės poilsis būtų jaukesnis, komfortiškesnis ir malonesnis, parūpinkite jai jos dydį atitinkantį patogų guolį. Be to, nepamirškite, kad katės mėgsta stebėti aplinką ir dairytis pro langą, todėl norint patenkinti šiuos du jūsų katės pomėgius, galėtų praversti pakabinamas guolis katei prie lango.

Naudokite kačių žaislus

Žaidimas su savo kate yra labai galinga pasitikėjimo stiprinimo priemonė. Tačiau svarbu, kad su kate žaistumėte kartu. Tam puikiai tinka meškerės tipo kačių žaislai, kurie puikiai praverčia baikštesnėms katėms, norinčioms jausti didesnį saugumą ir išlikti savo komforto zonoje net ir žaidimo metu. Kol katei trūksta drąsos, žaidimo metu stenkitės naudoti kuo lengvesnius ir švelnesnius judesius. Ir jokiu būdu nereikalaukite iš savo katės per daug!

Naudokite ramų balsą

Su savo kate kalbėkite švelniu ir ramiu tonu, kad katei būtų lengviau priprasti prie jūsų buvimo šalia ir ji nejustų jokio streso. Katės daug geriau reaguoja į raminančius balsus nei į susijaudinimo ir klyksmų kupinus garsus. Tai ypač svarbu, jei namuose auga vaikų, todėl pasistenkite jiems paaiškinti, jog katė mėgta ramybę ir šalia jos nereikėtų šūkauti ar klykauti.

Katės juntamo jaukumo didinimui namuose galima pasitelkti dar ne vieną priemonę, todėl labai svarbu, kad jūs būtumėte dėmesingi savo katei, atsižvelgtumėte į jos poreikius ir skirtumėte jai pakankamai dėmesio bei laiko.