Idėjos namams

Kokie yra svarbiausi vaiko kambario baldai?

Tik šeimoje atsiranda vaikai ir pradedame kurti jiems priklausančią erdvę. Pirmaisiais gyvenimo metais dar dažniausiai tas kambarys ne tiek daug naudojamas, nes kūdikis visada būna šalia tėvelių, bet jam augant ir kasdien vis labiau savarankiškėjant, atsiranda ir nauji poreikiai. Vaiko žaislai bei daiktai kaupiasi, tad tam reikalingas ir vaiko kambarys. Dėl to, kad jį teisingai suprojektuotume ir apstatytume, turime žinoti, kad mažylio kambarys turi būti išskirstytas į tam tikras zonas arba erdves (miego, poilsio, darbo (mokymosi) ir tvarkymosi).

Pirmoji bus – miego zona. Ji tikriausiai yra pati svarbiausia ir reikalingiausia bet kurio amžiaus vaikams. Tik kokybiškai pailsėjęs vaikas galės deramai vystytis ir augti. Vaikų itin sparčiai augančiam organizmui labai svarbu tinkamai išsimiegoti, kad diena būtų produktyvi. Tad vaiko kambario baldai, skirti poilsiui, turi būti kokybiški ir pritaikyti būtent jam. Šiuo atveju Jums gali praversti individualių baldų gamyba.

Pagrindinis baldas vaiko kambario miego zonoje yra lova. Jeigu auginate daugiau nei vieną vaiką, gali būti naudingas sprendimas, sutaupantis nemažai vietos kambaryje – dviaukštė lova. Jas vaikai taip pat labai mėgsta. Greitai pasiskirsto, kuris miegos apačioje, o kuris – viršuje arba bus sudarytas šiam poilsiui tvarkaraštis ir nebebus barnių. Tai pat svarbu žinoti taupant vietą mažylio kambaryje – tai stalčiai, kurie yra montuojami po lovomis. Jie gali būti skirti tiek ir patalynei susidėti, tiek ir drabužiams, žaislams, ar kitiems nemažai vietos užimantiems daiktams. Stalčius projektuoti galima ir  dviaukščių lovų apačioje.

Norėdami suteikti dar daugiau jaukumo miego zonai – šalia lovos gali būti statomas patogus fotelis skaitymui. Jei šalia jo dar tilps ir naktinis staliukas, tai bus kur laikyti ne tik šiuo metu skaitomą knygą, bet ir pasidėti puodelį arbatos ar laikrodį.

Vildamiesi dar labiau sutaupyti vietą vaiko kambaryje, galite rinktis sisteminius baldus. Tai – tarpusavyje vienas kitą jungiantys baldų sprendimai, kurie kainuos daug mažiau. Tad aukštą vaiko lovą galite papildyti spintelėmis bei sujungtu rašomuoju stalu arba žaidimų erdve apačioje. Tokie vaiko kambario baldai bus ilgai funkcionalūs.