Laisvalaikis

Kava, komunikacija ir Italija… Lietuvoje

Ką reiškia ši paslaptinga antraštė? Tuoj paaiškinsime.

Pirmiausia aktualu paminėti, kad kava dažnai įgauna komunikacinį pavidalą. Kviečiame bičiulius ne pasikalbėti, o pasimėgauti kava. Puodelis – tai tarsi socialumo simbolis. Ir visai nesvarbu, ar draugas atvyko pas jus į svečius, ar susitikote kavinukėje mieste, greičiausiai šnekučiuositės prie kavos puodelio. O jei norite kokybiško aromatingo gėrimo turėti namie, gali įsigyti Pasaulisdelne.lt. Taip pat rasite ir arbatos. Ir saldumynų. Skamba skaniai!

MARKUS, DALLMAYR PRODOMO ir kiti pavadinimai – ne tik skambūs, bet ir sufleruojantys apie kokybiškumą, apie gerą skonį.

Kava ir bendravimas (komunikacija) yra susijusi labai glaudžiai. Ne mažiau susijusi ir su Italija, kur kavos ruošimo tradicijos itin gilios. Tad čia puikiai tinka paminėti svetainę apie verslo komunikaciją: https://blackflorence.com/. Štai kaip viskas susiję, štai kaip Florencija nesvetima Lietuvoje, o kvapnus gėrimas yra bendravimo simbolis.

Kava ir komunikacija

Yra daugybė pavyzdžių, kaip puodelis ir pokalbis puikiausiai dera:

  • Sekmadienio pietūs su šeimos nariais
  • Pasimatymas restorane
  • Jaukus pasisėdėjimas teatro kavinėje prieš spektaklį
  • Laisvadienis mieste ir nerūpestingi pietūs su draugais kepyklėlėje
  • Pietūs kelionėje – pusiaukelės stotelė degalinėje ar pakelės užeigoje
  • Verslo pietūs
  • Pertrauka biure
  • Pertrauka ilgame įmonės susirinkime

Šie ir daugiau pavyzdžių leidžia suprasti, jog kvapnu – tai kartu ir draugiška. Parodome artimiesiems, draugams, kolegoms dėmesį. Randame keletą minučių pasidalinti mintimis ir išklausyti. Galbūt sumąstome naujų idėjų.

Vis dažniau pastebima, kad kavos kultūra Lietuvoje neprasta. Žmonės vis labiau teikia prioritetą kokybei, suvokia procesą ne kaip „pripyliau, pamaišiau ir geriu birzgalą“, o žymiai kultūringiau. Norisi, kad ir aromatas patiktų, ir skonis neverstų raukytis. Aromatas ne nosį riečiantis, o teikiantis džiaugsmą. Skonis, ne abejones keliantis, o suteikiantis malonumą. Toks derinys pageidaujamas, o rezultatas atitinka lūkesčius. Gyvename laikais, kai puodelis nėra tik puodelis, kai paisoma svarbių dalykų.

Tai nepaprastai įdomi tema, apimanti ne tik maistą ar gėrimus, ne tik komunikaciją, bet ir geografiją, istoriją, kitas disciplinas. Lietuvoje galima rasti geros kavos ir džiaugtis kiekvienu gurkšniu – įkvepiančiu, suburiančiu, suteikiančiu stimulą veikti.