Idėjos namams

Kilimai iš vilnos: svarbiausi jų pliusai bei minusai

Kilimai iš vilnos yra pagarsėję savo ilgaamžiškumu ir neprilygstamu estetiškumu. Tačiau renkantis bet kokį

natūralaus pluošto kilimą, neretai kylą dvejonių. Ar palyginus aukštą tokio kilimo kainą atpirks jo kokybė? Ar nebus sunku prižiūrėti natūralios sudėties kilimą? Kad būtų lengviau apsispręsti, pristatome pagrindinius kilimų iš vilnos privalumus ir trūkumus.

Kilimų iš vilnos privalumai

Tvirtumas. Kilimai pagaminti iš vilnos yra neapsakomai tvirti, vidutiniškai jie tarnauja apie 60 metų ir ilgiau. Tokio kilimo pluoštas primena spyruoklę, kuri spaudžiant sumažėja, o spaudimą atleidus – grįžta į pradinę būseną (taip yra todėl, nes avių kailis auga specifine spiralės forma). Toks kilimų iš vilnos elastingumas lemia tai, kad net pakloti intensyvaus judėjimo zonoje, jie labai ilgai išlaiko savo pradinę išvaizdą.

Spalvų atsparumas. Natūralus vilnos pluoštas yra ypatingas ir tuo, kad jį nudažius, galima išgauti labai ryškias spalvas, kurios laikui bėgant neblunka. Taip yra todėl, kad dažai molekulinėje vilnos struktūroje labai gerai įsitvirtina ir „užsirakina“. Dėl šios priežasties galima džiaugtis įvairiausiais vilnos pluošto kilimų atspalviais bei raštais.

Komfortiškumas. Natūralus kilimai interjere skleidžia ypatingą jausmą. Vilna sušildo erdvę, teikia jai minkštumo ir jaukumo. Žiemomis šis pluoštas sulaiko šilumą, o vasaromis, esant aukštam drėgmės kiekiui, sugeria vandens garus ir padeda palaikyti tinkamą mikroklimatą namuose.

Atsparumas. Šie ekologiški kilimai yra atsparūs šlapioms dėmėms ir ugniai. Vilna turi natūralų apsauginį apvalkalą, kuris apsaugo nuo vandens pagrindo dėmių. Tai reiškia, kad išsipylus skysčiui, laiku sureagavus ir iškarto jį nuvalius, galima išvengti dėmės. Taip pat ši medžiaga sunkiai užsiliepsnoja ir yra atsparesnė ugniai nei daugelis sintetinių medžiagų.

Kilimų iš vilnos trūkumai

Kaina. Kilimai iš vilnos yra ganėtinai brangūs. Kadangi tai yra natūrali, kokybiška medžiaga, kilimai iš vilnos dažnai kainuoja dvigubai brangiau nei kilimai iš poliesterio ar nailono.

Problematiškas valymas. Nors vandens pagrindo dėmės yra nebaisios tokiems kilimams, tačiau riebalinės dėmės yra sudėtingesnis iššūkis. Riebalų dėmėms pašalinti iš vilnonio kilimo gali tekti samdyti profesionalus.

Vilna – kandims patraukli medžiaga. Kadangi vilna yra natūrali medžiaga – ji yra patraukli kandims. Šią problemą dažnai eliminuoja patys gamintojai, padengdami kilimus švelniu apsauginiu sluoksniu, kurį sudaro permetrinas.