Idėjos namams

Laminatas: priežiūra, montavimas ir savybės

Jei kalbėtume apie pastaraisiais metais populiariausias grindų dangas, pirmoje vietoje neabejotinai atsidurtų laminuotos grindys.

Laminato privalumų yra visa galybė. Pirma, laminato prieš klojant nereikia niekaip apdirbti – nei lakuoti, nei šlifuoti, nei gramdyti, nei džiovinti ar kitaip apdoroti. Laminatas yra atsparus blukimui – saulė nepakeičia jo spalvos net ir po daugelio metų eksploatavimo. Laminatą labai paprasta išvalyti: tereikia acetono, benzino, spirito ar specialių valiklių. Vandeniu su pamuilėmis parketo valyti nerekomenduojama. Jau daug kalbėta apie laminato ekologiškumą ir nekenksmingumą žmogaus sveikatai: jis tinka ir alergiškiems, jautriems žmonėms.

Atėję į parduotuvę nemaža dalis pirkėjų nustemba, kai prie laminato pamato tam tikrus skaičiukus. Pagal ES normas, laminatas klasifikuojamas pagal nusidėvėjimo lygį ir atsparumą dėvėjimuisi. Pavyzdžiui, skaičiuku 21 pažymėta danga tinka namų patalpoms, kuriose mažai vaikštoma (pavyzdžiui, miegamajame kambaryje, per kurį įprastai pereiname nuo poros iki kelių kartų per parą). Dar laminuotos grindys gali būti žymimos skaitmenimis 22, 23, 32, 32 ir 33 – pastarosios laminuotos grindys skirtos patalpoms, kur vaikštoma labai intensyviai, pavyzdžiui, parduotuvėje.

Norint įsitikinti įsigyjamų grindų kokybe, reikia atkreipti dėmesį, kokias garantijas taiko gamintojai: kuo ilgesnės trukmės garantija, tuo ilgaamžiškesnės bus grindys. Dažniausiai tokio laminato ir kaina bus aukštesnė.

Laminuota danga pasižymi ir skirtingais atsparumo vandeniui koeficientais. Laminato, kuris žymimas skaitmenimis 21 ir 22, atsparumas vandeniui gali būti žemas ir po kelių valandų telkšant balai laminatas gali nežymiai pasigadinti – kitaip tariant, susibanguoti, šiek tiek išsipūsti. Specialistai šį reiškinį vadina kintančia lentjuosčių geometrija. Todėl pirkdami laminatą pasidomėkite, ar grindys turi apsauginį sluoksnį ir kokį.

Daugelis baiminasi, kad įsigiję pigesnį laminatą negalės jo plauti. Tačiau tai netiesa, nes bet kokį laminatą galima plauti su drėgna šluota. Nešvarumams nuo laminato pašalinti labai tinka ir dulkių siurblys. Jei grindis netyčia įbrėžėte, įbrėžimą lengvai galima paslėpti specialiu glaistu ar pieštuku.

Laminatas, kaip ir parketlentės, yra ne itin atsparus mechaninimas pažeidimams, todėl biuruose po kėdėmis su ratukais reikėtų patiesti specialius kilimėlius. Jei kėdės – su guminiais ratukais, kilimėlio neprireiks. Kilimėliu reikia pasirūpinti ir prie durų, kur judėjimas intensyviausias.

Laminatą galima klijuoti arba sudėti kaip dėlionę, nes lentelės yra su specialiomis įpjovomis. Jei grindų danga neklijuota, ją paprasta išmontuoti ir galima vėl panaudoti kitoje vietoje. Jei patalpose drėgna, tai laminatą geriau klijuoti, tačiau jo nebebus galima panaudoti antrąkart. Tad tinkamai sumontuota ir gerai prižiūrima danga tarnaus ilgą laiką.