Mada,  Šventės

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?

Norite gražių vestuvinių nuotraukų? Peržvelgus fotografų galerijas nuo nuotraukų gausos tiesiog raibsta akys? Fotografo pasirinkimas – vienas iš sudėtingesnių dalykų, nes turbūt nė nenumanote, pagal kokius kriterijus jį išsirinkti. Tad tikimės, kad šiuo straipsniu bent kiek palengvinsime jūsų paieškas.

Kiek patyręs vestuvių fotografas?

Jei tam tikras fotografas per savo karjerą yra fotografavęs vos kelias vestuves, akivaizdu, kad patirties jam gali stigti. Kita vertus, gal iš tų kelių fotosesijų nuotraukų matyti, kad gimsta išties talentingas meistras? Dažnai nepatyrusių fotografų įkainiai mažiau „kandžiojasi“, tačiau visuomet yra rizika, kad nuotraukos nebus tokios, apie kokias svajojote. Visgi patirtis lemia ne viską, nes, pavyzdžiui, dešimtmetį vestuves fotografuojančio fotografo darbai gali būti šabloniški ir nuobodūs.

Netingėkite paieškoti

Jei norite rasti gerą vestuvių fotografą, turite nemažai paieškoti. Beje, atsiminkite, kad geras fotografas užsakomas iki vestuvių likus pusei metų ar metams, tad nedelskite – vos išsirinksite datą, skubėkite pas fotografą ir palikite avansą.

Patinkantis nuotraukų stilius

Ar jums patinka klasikinės vestuvinės nuotraukos? Ar mėgstate nuotraukas, kuriose pozuojama ar ieškote fotografo, kuris darytų reportažines nepozuotas nuotraukas? Ar jums patinka retušuotos, ar natūralios, nedaug kompiuterinėmis programomis apdirbtos nuotraukos? Visa tai padės pasirenkant fotografą. Jei peržiūrėję fotografo galeriją sušukote „Vau!“, tikėtina, kad reikėtų rinktis būtent tą fotografą. Peržiūrėtos nuotraukos turi palikti įspūdį, o ne sukelti abejones.

Su vestuvių fotografu būtinai susitikite

Fotografas turi jums patikti kaip žmogus, antraip per vestuvinę fotosesiją gali būti sunkoka atsipalaiduoti, susikaupti, o tai atsispindės nuotraukose. Gal tam tikras žmogus mandagiai bendrauja tik telefonu ar laiškais, bet gyvai – ne, ir gali net sugadinti nuotaiką? Išvengti įvairių nesusipratimų padės susitikimas.

Išsiaiškinkite, kad bus įtraukta į fotografavimo paketą

Ką gausite už konkrečia sumą? Kiek valandų vestuvių fotografas jus fotografuos? Kokiu formatu ir kada bus atiduotos nuotraukos? Ar reikės mokėti už kurą, ar tai įskaičiuota į kainą? Ar internete bus sukurta nuotraukų galerija ir ar sutiksite, kad nuotraukos būtų paviešintos? Be to, susitikti svarbu ir dėl to, kad būtų pasirašyta sutartis, įforminanti visus šiuos dalykus.

Pasirinkite bandomąją priešvestuvinę fotosesiją

Taip vadinamoji love story – fotosesija, leidžianti geriau susipažinti su objektyvu ir išmokti pozuoti, jos metu gausite nemažai patarimų ir praktikos, tad visa tai išeis į naudą vestuvių dienos fotosesijoje. Be to, turėsite dar daugiau profesionalių savo ir savo mylimojo ar mylimosios nuotraukų.