Šventės

Praktiški patarimai dovanojantiems gėles

ėlės kiekvienos šventės atributas, jas dovanoja ir į šventę atvykstantys svečiai. Tačiau iki to momento daugeliui net įsiskausta galvą galvojant kokiomis gėlėmis ir jų kompozicijomis papuošti namus, ką dovanoti šventės „kaltininkams“ ir kokios gėlės yra geriausios. Tiek klausimų, tiek atsakymų daug, tačiau pasistengsime šiame straipsnyje aptarti keletą svarbiausių momentų ir pateikti praktiškų patarimų.

Kvietime į šventę dera nurodyti gėlių rūšį

Jei organizuojate šventę, greičiausiai turite dekoracijų planą, kuriame numatytas vaidmuo ir gėlėms, ir jų kompozicijoms. Prie bendro dekoracijų stiliaus ir spalvų gamos derančios gėlių puokštės puošia stalą, užkandžių ar desertų stalus, priėmimo erdvę. Jei tai vestuvės, tai dažniausiai ir nuotakos puokštė yra tokio pat ar labai panašaus stiliaus taip sukuriant vientisą šventės stilių.

Tačiau ką daryti su svečių dovanotomis gėlėmis, kurios būna ištisa stilių maišalynė, nuo violetinių rožių iki oranžinių lelijų? Juk jų nepaslėpsi kitame kambaryje, joms dažniausiai numatoma erdvė šventės vietoje, tačiau šventės vietoje jos darko vientisą stilių. Gėlių studija Graziosgeles.lt pateikia paprastą išeities variantą – nurodyti kvietime gėlių rūšį ar spalvą. Galbūt net kvietimą papuošti puokštės gėlių paveikslėliu ar nuotrauka, kad būtų suprantamiau. Daugelis žmonių rimtai priima ir reaguoja į kvietime nurodytas rekomendacijas. Net jei keli svečiai ir nesureaguos, jau bus mažesnė bėda ir bus lengviau užmaskuoti nederančias gėles tomis, kurios puikiai papildo šventines dekoracijas.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad gėlės dekoracijoms turėtų būti pasirenkamos sezoninės, tokios kokių tuo metų laikų būtų daug ir nesudėtinga gauti. Taip sumažėja ir dekoracijų rengimo kaina, ir svečiams nėra sudėtinga gauti tokių gėlių, jei jas paminite kvietime.

Beje, dažnai kalbama, jog geriau jokių gėlių, o atsinešti tik dovaną, toks noras dažnai išreiškiamas vestuvėse, tačiau realybė kita – žmonėms nejauku pasirodyti be gėlių. Ypač vyresnės kartos atstovams, kurie be gėlių šventėje jaučiasi tarsi nuogi. Todėl daug paprastesnis sprendimas paminėti kvietime pageidaujamas gėles ir jų kiekį, nei versti apie tai galvoti kitus.

Neapsikraukite milžiniškomis gėlių puokštėmis

Daugiau nebūtinai yra geriau, ypač kalbant apie gėles. Įsivaizduokite 10 svečių, kurie ateina su glėbio dydžio puokštėmis įvyniotomis į popierių ar plastikinį gėlių vyniojimo popierių. Tokioms reikia ir erdvės, ir dešimties didelių vazų. Šventės organizatoriams tikras keblumas ir galvos skausmas – kur viską sutalpinti?

Iš kitos pusės, gėlės yra svarbus dėmesio ženklas, tačiau milžiniškos puokštės yra labiau pinigų švaistymas ir noras pasirodyti arba aprasčiausias nežinojimas – tokios puokštės tikrai tinka ne visomis progomis. Todėl verčiau atsižvelkite į kvietime nurodytas rekomendacijas gėlėms arba patys imkite kurti naujas tradicijas – dovanokite 1-3 gėlių žiedus. Taip sutaupysite nemažai pinigų, kuriuos galėtumėte skirti kokybiškai dovanai. Kaip teigia dovanų ekspertai iš Breto , gėlės turi būti priedas prie dovanos, o ne gėlės pagrindinė dovana. Todėl verčiau investuoti į kokybišką ir įsimintiną dovaną, o gėles parinkti kuklesnes ir labiau simboliškas. Šis patarimas tinka tiek gimtadienio, tiek vestuvių šventei. Tačiau jei dovanos neteikiate, o teikiate tik gėles (pavyzdžiui, sveikinant kolegas, varduvininkus ir pan), tuomet galima dovanoti kiek didesnę gėlių puokštelę.

Nepasiduokite prietarams, dovanokite širdimi

Esama įvairiausių prietarų, kokias gėles kokia proga dovanoti ir kokių negalima. Tačiau gyvename šiuolaikiniame pasaulyje, kur gėlių galima įsigyti tokių, apie kurias senoliai prietarų nekūrė, nes jų paprasčiausiai nėra matę. Prietarai netenka galios tuomet, kai žmonės nustoja jais tikėti. Anot Breto.lt svarbiausia renkantis dovaną ar gėlių puokštes rinktis širdimi, nepasiduoti prietarams ar išankstinėms nuostatoms. Kaip nekartą teko girdėti apie gėles, net paprasčiausia žolė, kuomet dovanojama su meile ir iš širdies, tampa pačia prabangiausia puokšte. Todėl vasaros metu nebijokite eksperimentų – žydinčios obels šakelė, gardžiai kvepiantis jazminas, netgi ryškūs tarsi saulė pienių žiedai – visa tai gali būti nuostabios puokštės dalis ar net pagrindas.

Natūralios gėlės visada yra geriausias sprendimas, nepasiduokite pagundai dovanoti „nevystančių“ dirbtinių gėlių. Ne ką mažiau blogesnis variantas yra dovanoti pablizgintas, nudažytas gėles, apibarstytas blizgučiais, nudažytais kampučiais. Nors tai nėra absoliuti tiesa ir yra išties mėgstančių tokius papuošimus, tačiau realiai specialistai tai vadina gėlių darkymu arba prastų gėlių maskavimu. Gėlės savaime yra gražios ir papildomai jų nereikia dažyti.