Mada

Madingi ir praktiški odiniai drabužiai

odiniai drabužiaiOdiniai drabužiai ir įvairūs odos gaminiai madingi visais metų laikais. Be to, dizaineriai tvirtina, kad jais galima puoštis ne tik vakare, bet ir dieną – tokie drabužiai kalbės apie maištingą jūsų prigimtį ir tuo pačiu metu suteiks jums elegancijos. Šiandien madinga viskas, kas pasiūta iš odos – galite įsigyti odinių diržų, kaubojiškų batų, odinių trumpaaulių ar aukštakulnių, sijonų, šortų ar suknelių. Nereikėtų pamiršti ir odinių paltų ar odinių aksesuarų (rankinių, kepurių ir t. t.).

Nors odiniai drabužiai žavi savo išskirtinumu, vis dėlto dėvėdami juos, nepersistenkite – neapsirenkite oda nuo galvos iki kojų, kadangi atrodysite kiek juokingai. Geriau pasirinkite vieną odinį akcentą, pvz., kelnes, prie kurių galima derinti įvairių audinių viršutinius drabužius – marškinėlius, megztinius, palaidines, tunikas ir t. t. Jei norite pabrėžti savo seksualumą, rinkitės vilnos ir odos derinį, pvz., prie vilnonio megztinio galite priderinti odinius antpečius.

Viena populiariausių odos prekių yra rudeninės striukės. Šaltesniam metu sezonui galite rinktis striukes su kailiniu pamušalu. Daug klientų dėmesio sulaukia ir odiniai lietpalčiai, kurie ne tik yra praktiškas sprendimas lyjant lietui, bet puikiai tinka ir šiltesnėms žiemos dienoms. Tinkamai parinktas lietpaltis suteiks jums išskirtinės elegancijos ir solidarumo.

Odinių drabužių pardavėjai savo pirkėjams siūlo pagalvoti ir apie aksesuarus, pvz., pirštines ar rankinę. Ypatingo dėmesio sulaukia odinės pirštinės – jos atrodo stilingai, yra itin patvarios ir šiltos. Be to, šiandien galima rinktis iš pačių įvairiausių spalvų (odos gaminiai nebėra tik juodos ar rudos spalvos), todėl nesunkiai atrasite tai, kas labiausiai atitiks jūsų lūkesčius bei derės prie jūsų įvaizdžio.

Nuo seniausių laikų odiniai drabužiai buvo ypatingai vertinami dėl savo patvarumo ir praktiškumo (tiesa, jei mylimu drabužiu norėsite džiaugtis ilgai, turėsite jį tinkamai prižiūrėti). Nors natūralios odos drabužiai yra patvaresni, tačiau nereikėtų nurašyti ir dirbtinės odos gaminių. Naujosios kartos dirbtinės odos drabužiai savo savybėmis beveik niekuo neatsilieka nuo natūralaus pluošto gaminių, o kainuoja gerokai mažiau. Be to, galite atrasti tokių kokybiškų dirbtinės odos drabužių, kad tik patyrusiam specialistui pavyktų pastebėti klastą. Visus jūsų lūkesčius atitinkantys odos gaminiai parduodami Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose.

Jei spintoje turite senų odinių drabužių, kurie jau spėjo prarasti pirminę išvaizdą, nenusiminkite – rūbus atgaivinsite prisiminę kelis laiko patikrintus patarimus. Pirmiausia nepamirškite retkarčiais odos vėdinti. Nepalikite drabužių uždaruose maišuose (jei tai būtina, laikykite drabužius medvilniniuose arba lininiuose dėkluose) – odai būtina kvėpuoti, be to, jei reikalinga natūrali drėgmė – tik tuomet odinis drabužis džiugins jus nepriekaištinga savo išvaizda. Blizgesį įgaus tie odos gaminiai, kuriuos patrinsite glicerinu (ypatingą dėmesį skirkite apykaklėms ir rankogaliams). Jei jūsų odinis rūbas ne tik neblizga, bet ir yra gerokai nunešiotas, ištrinkite jį šviežia apelsino žievele. Jei norite gaminiui sugrąžinti minkštumą, patepkite drabužį kokosų aliejumi, ricinos aliejumi ar vazelinu (nepamirškite, kad šis patarimas tinka tik lygios odos gaminiams). Odinius rūbus patariama plauti natūraliu muilu, tiesa, siekiant išvengti nemalonių staigmenų, visų pirma pabandykite muiluotu vandeniu išplauti nedidelį drabužio plotą. Jei drabužis apdulkėjo, nuvalykite jį minkštu šepečiu (šiurkštus šepetys gali nepataisomai sugadinti odą), jei pastebėjote dėmių, nuvalykite jas šlapia kempinėle. Neleiskite dėmei įsigerti.