Mada

MADOS KANDIS Mažena – palinkėkim jai neprarasti budrumo

Spėjote pamanyti, kad Vilniaus dailės akademijos (toliau tekste – VDA) I magistrantūros kurso studentė Mažena Giedrytė išsiblaškiusi? Klystate. Budrumo linkime neprarasti todėl, kad jaunoji mados dizainerė įsitikinusi, jog mada keičiasi nuolatos ir dirbant šioje srityje reikia sekti naujienas ir neprarasti budrumo.

Sėkmingai apgynusi bakalauro studijų baigiamąjį darbą, Mažena nutarė tęsti studijas, nes vis dar jaučia pažinimo alkį. “Kaip  banaliai tas skambėtų, man patinka mokytis akademijoje. Per ketverius metus pripratau ir supratau, kad dar nesu pasiruošusi užtrenkti durų”. Tikėtina, kad savo alma mater durų Mažena neužtrenks ir baigusi antros pakopos studijas. Nepaisant savo kūrybiškumo, ši moteris yra itin metodiška disciplinuota ir metodiška, tad ką žinai, gal kada ir dėstytoja taps.

O pirmųjų studijų pasirinkimą lėmė nenumaldomas kurti drabužiusmados kandis. Tačiau galutinai Mažena apsisprendė, sudalyvavusi jaunųjų dizainerių konkurse “Krištolinė adata”. Konkursas ne tik leido susipažinti su mados pasaulio užkulisiais, bet ir paskatino suprasti – kiek daug galima ir reikia išmokti.

Mažena Giedrytė prisipažįsta, kad pradėdavo studijuoti stipriai abejojo savo gebėjimais, tačiau pastarieji metai paskatino pasitikėjimą savimi. “Akademijos dėka galėjau dalyvauti įvairiose renginiuose, praktikų metu pavyko susipažinti su “gamybos virtuve”. Dabar nebaisu belstis į duris siūlant savo, –  pradedančios dizainerės, paslaugas.

Studijų metais dalyvavusi ne viename renginyje Mažena mano, jog konkursai – tai iššūkis, patirtis bei naujos galimybės. Dalyvavimas juose, tai – neužmirštami įspūdžiai bei postūmis judėti pirmyn, siekti savo tikslų. Tai tarsi išėjimas iš savo komforto zonos. kuomet tavo kolekciją stebi ir vertina žiūrovas, komisija. Pasak jaunos mados kūrėjos, būtent tada  suvoki, kad visa tai,  ką darai nesibaigia vien aplinkoje, kurioje kuri. Kritika, įvertinimas padeda iš šalies žvelgti į savo darbus, kiek koreguoti mąstymą bei požiūrį.

Jaunoji mados dizainerė teigia, jog jos kūrybai artimas elegancijos bei kasdieniško patogumo junginys. Tai tarsi  prabangos prisilietimas prie įprasto gyvenimo. Daug dėmesio ji skiria  mados praeičiai, todėl mano kuriamuose drabužiuose galima aptikti daug pažįstamų, kartais užmirštų, tačiau vertingų dalykų, tarsi istorijos užuominų.

Paklausta, kuo norėtų būti užaugus, M. Giedrytė šypsosi: “noriu tapti žmogumi, kuris susikurs sau patogią vietą dideliame mados pasaulyje”. Tikime, kad tą vietą ji tikrai ras. Tuo patikėsite ir jūs, įvertinę MADOS KANDYJE pristatomą Maženos bakalauro studijų baigiamosios kolekcijos atspindį. Autorė norėtų, kad žmonės susipažintų su jos pirma realia kolekcija. Jos asortimentas  – paltai, švarkeliai, palaidinės, kelnės ir sijonai. Specialiai MADOS KANDIES projektui kuriami aksesuarai.

Beje, pirmąją spalio savaitę M. Giedrytė savo kolekciją pristatė tarptautiniame jaunųjų dizainerių konkurse “Russkij siluet” Maskvoje (Rusija), tad MADOS KANDYJE matome kūrinius, įvertintus tarptautinės vertinimo komisijos ir žiūrovų aplodismentų.