Sveikata

Odontologijos kabinetas ar klinika: kurią įstaigą pasirinkti suskaudus dančiui?

Klausimas, kaip išsirinkti odontologijos kliniką ar odontologą, vargina ne vieną. Juk pasirinkimas toks didelis… Skaičiuojama, kad šiandien Lietuvoje odontologijos paslaugas teikia per 2 tūkst. įstaigų. Didžioji dalis odontologijos klinikų – tai nedideli kabinetai, kuriose dirba vos po 1-2 odontologus. Tuo tarpu yra ir didelių klinikų, turinčių net po kelis filialus. Jose dirba ne tik aukščiausios kvalifikacijos odontologai, bet ir burnos chirurgai, higienistai, implantologai, vaikų gydytojai, ortodontai ir kiti specialistai.

Tačiau žmonėms dėl tokios paslaugų gausos kartais sudėtinga pasirinkti dėmesio vertus specialistus. Čia į pagalbą atskubame mes: straipsnyje pasidalinsime aktualia informacija, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis specialistą.

Svarbi ne vien kompetencija

Anot vieno iš odontologijos klinikos Vilniuje savininkų, anksčiau plačiai vertinta vien tik gydytojo kompetencija. Šiandien, anot specialisto, nebeužtenka tik kelių diplomų ir gausybės sertifikatų. Dabar pacientams svarbu daugybė dalykų, pradedant nuo odontologijos kabineto įrengimo, baigiant gydytojo elgesiu su pacientais ir kt.

Taupantiems laiką ir turintiems daugiau problemų, rekomenduojama rinktis didesnes odontologijos klinikas, kur pakonsultuos ir reikiamą gydymą skirs keli specialistai. Ypač tokios kompleksinės paslaugos aktualios tiems, kurie yra netekę dantų. Didesnės klinikos turi ir savo laboratorijas, kuriose gaminami dantų protezai, taigi pacientai greičiau džiaugiasi naujais dantimis – gydymo laikas gali sutrumpėti net perpus dėl to, kad gydytojai odontologai bendradarbiauja, konsultuojasi su gydytojais dantų technikais, implantologais. Taigi padaroma mažiau klaidų, o pacientui klinikos duris prireikia varstyti kur kas rečiau negu įprastai.

Naujausios technologijos

Verta rinktis tą odontologijos kliniką, kuri turi moderniausią aparatūrą. Tai lemia labai daug: pirma, dantys gydomi tiksliau, efektyviau, greičiau. Aparatūra palengvina gydytojų darbą, o pacientai beveik nejunta diskomforto. Naujausios technologijos leidžia maksimaliai tausoti pačius dantis ir dantų audinius. Atliekami ir skaitmeniniai tyrimai, kurie gydytojus geriausiai informuoja apie paciento dantų būklę.

Aplinka – irgi svarbi

Dalis pacientų jaučia baimę ir sunkiai pasiryžta apsilankyti pas odontologus. Kodėl? Visų pirma, blogą įspūdį galėjo sudaryti vaikystės prisiminimai. Antra, ar girdėjote posakį „gydo ir sienos“? Todėl jei odontologijos klinikos aplinka jauki, pacientui maloni, ramiai nuteikianti, estetiška, tikėtina, kad ir pats vizitas neliks kaip blogas prisiminimas. Odontologijos klinikoje turi dirbti ne tik malonus personalas, tačiau pacientas prieš procedūrą turi nurimti: atpalaiduoja maloni muzika, puodelis arbatos, malonus pokalbis su klinikos personalu ir kt.