Grožis

Paakių odos priežiūra: ką naudinga žinoti

Kai kalbama apie veido odos priežiūrą, labai dažnai yra pamirštama apie paakių odą. Tačiau būtent paakių oda yra ploniausia ir lengviausiai pažeidžiama. Joje greičiausiai pasirodo pirmieji ankstyvo senėjimo požymiai, tokie kaip raukšlės. Todėl jei norite visapusiškai ir pilnavertiškai puoselėti savo veido odą, kartu turėtumėte didelį dėmesį skirti ir savo paakių odai.

Drėkinamasis paakių kremas

Paakių kremai yra vienas iš tų dalykų, apie kuriuos žmonės labai dažnai pamiršta ir kurių dažnai nenaudoja. Tačiau paakių odai reikia drėkinamojo kremo, kuris galėtų prasiskverbti į šią odos sritį ir suteikti jai reikalingo drėkinimo. Kokį paakių kremą pasirinksite, labai tiesiogiai priklausys nuo jūsų veido odos tipo ir odos būklės. Todėl atidžiai įvertinkite šiuolaikinėje rinkoje siūlomus paakių kremus, galiausiai pasirenkant jums tinkamiausią.

Paakių kaukės

Puoselėjant savo paakių odą, ne ką mažiau svarbiomis tampa ir paakių kaukės, kurios gali padėti odą pamaitinti, sudrėkinti, pašviesinti ją, sumažinti tamsius ratilus ir raukšles, atgaivinti paakių odą ir pagerinti jos bendrą išvaizdą.

Nepasikliaukite įprastu veido odos drėkikliu

Kai kalba pakrypsta apie veido odos priežiūrą, dažnas žmogus galvoja, kad paakių odai pakaks įprasto drėkinamojo veido odos kremo. Tačiau iš tikrųjų paakių odai reikia jai skirto ir konkretų odos tipą bei problemas atitinkančio paakių kremo. Kai kurios veido odos kremuose esančios medžiagos, pvz., retinoidai gali būti per daug didelės koncentracijos, dėl ko paakių odai jie būtų per stiprūs. Todėl svarbu atsižvelgti į ingredientus ir pasirūpinti, kad paakių oda būtų puoselėjama naudojant jai pritaikytą kremą.

Kaip sumažinti tamsius ratilus?

Nors paprastai tamsūs ratilai po akimis yra siejami su miego trūkumu, kartais reguliarus ir pakankamas miegas taip pat nepadeda jų atsikratyti. Tokiais atvejais labai praverčia paakių priežiūrai skirtos vietinio poveikio priemonės, kurių sudėtyje yra kofeino arba vitamino K, padedančių kraujotakai ir pašviesinančių tamsius ratilus po akimis.

Kaip sumažinti maišelius po akimis?

Jei prabundate paburkusiais paakiais, tai gali būti dėl skysčio, kuris susikaupė po akimis miegant. Tokiais atvejais gali labai praversti šaldymas (pvz., šalti sudrėkinti vatos tamponėliai), kuris sumažins kraujo tekėjimą ir patinimą akių srityje.

Kaip sumažinti raukšles?

Norint sumažinti paakių raukšles, galima pasirinkti paakių kremą su retinoliu arba peptidais. Pavyzdžiui, retinolis padeda paskatinti odos ląstelių apykaitą ir kolageno gamybą, taip pat padeda pagerinti bendrą odos tekstūrą ir patenka į gilesnius odos sluoksnius, kad sumažintų matomas raukšles.

Nakčiai galima naudoti retinolio turintį akių kremą. Tuo tarpu ryte galima pasitelkti akių kremą, kurio sudėtyje yra žaliosios arbatos, turinčios daug antioksidantų, apsaugančių odą nuo senėjimą skatinančių aplinkos veiksnių. Žaliosios arbatos polifenoliai neutralizuoja žmogaus organizme esančius laisvuosius radikalus, mažina nudegimų saulėje riziką ir kolageną odoje ardančio fermento aktyvumą. Visa tai padeda sumažinti kenksmingų ultravioletinių (UV) saulės spindulių daromą žalą odai ir kartu mažina raukšles.

Kaip sumažinti paraudimus ir sudirgimus?

Kadangi paakių oda yra labai plona ir jautri, gali prireikti daugiau laiko, kad oda atsigautų ir atsistatytų. Kaip bebūtų, jei žinote, kad jūsų oda yra jautri tam tikro produkto sudedamosioms dalims, pvz., kvapiosioms medžiagoms, konservantams ar natūraliems augaliniams ekstraktams, galite būti tikri, jog jūsų paakių sritis bus viena pirmųjų vietų, kurioje pasireikš sudirgimas arba jis paakių srityje bus stipresnis nei kitose veido odos vietose. Tokiais atvejais reikėtų nutraukti konkretaus produkto naudojimą ir luktelėti, kol paraudimas ar sudirgimas pranyks.