Idėjos namams

Persikraustome: ko geriau nebandyti persivežti patiems?

Jeigu kada nors teko kraustytis ir patiems pervežti baldus ar kitus asmeninius daiktus, veikiausiai susidūrėte su didelių gabaritų ar itin  sunkiais daiktais, kurių nešimas buvo tikra kančia. Visgi egzistuoja keli daiktai ar jų rūšys, kurių niekuomet nederėtų pervežti savo jėgomis, nes tai gali baigtis rimtomis traumomis, nelaimingais atsitikimais arba to tiesiog neįmanoma padaryti savo jėgomis ir bandymas tampa kančia bei stresu. Pianino pervežimas, seifo perkėlimas į naujas patalpas, pramoninių staklių gabenimas, tai itin didelės atsakomybės ir patyrusių darbuotojų darbo jėgos reikalaujantys procesai. Kokių krovinių persikraustant nereikėtų bandyti pervežti patiems, dalinasi perkraustymo paslaugos Vilniuje specialistai.

Jeigu turite nediduką seifą savo namuose, kuriame laikote ginklus ar asmenines santaupas, veikiausiai nesuprantate kam gali prireikti profesionalios komandos, jog į naujus namus pergabentumėte šį vos šimtą kilogramų sveriantį agregatą. Visgi seifų būna ir žymiai rimtesnių bei didesnių nei kada nors galėjote įsivaizduoti. Didelės įmonės ar asmenys pinigus laikantys savo namuose, turi įsigiję bene pusę tonos sveriančius seifus, kurių negalėtų išnešti net kelių vagių komanda. Tokie seifai dažnai tampa galvos skausmas netik vagims, tačiau ir patiems jų savininkams, nes ruošiantis perkelti šį seifą į kitas patalpas gali prireikti mažiausiai penkių stiprių vyrų darbo jėgos. Seifas specifinis tuo, jog jo gabaritai gali būti ne itin dideli, tačiau jo masė gali būti itin didelė, dėl šios priežasties perkraustymo paslaugos patirties neturintys asmenys rizikuoja nešdami seifą išmesti ar susižeisti.

Profesionalūs perkraustytojai, turi įvairių priemonių, gali panaudoti specialius vežimėlius,  kėlimo įrenginius ar virves, kurių dėka didelės masės seifas bus pergabentas greitai ir be grėsmės susižeisti. Įvairios pagalbinės pernešimo priemonės įgalina mažesnį kiekį žmonių atlikti sunkius darbus saugiai. Be to, nereikėtų pamiršti, kad kartais daikto perkraustymas gali būti apsunkintas dėl to, kad jis paprasčiausiai netelpa pro duris (daiktas stovėjo namuose N metų, o ten vykstant remontams buvo susiaurintos duris – tokia situacija nėra reta). Taigi, gali prireikti ir krano pagalbos, norint iškelti didelį daiktą pro langą.

Kartais nutinka taip, jog tenka pervežti įvairias krosnis, katilus ar kitus itin sunkius namų šilumą palaikančius agregatus. Šie daiktai yra netik dideli, tačiau labai sunkūs ir jautrūs sukrėtimams. Būtent todėl, lygiai taip pat kaip ir seifų, taip ir įvairiausių krosnių ir katilų nederėtų pervežti savo jėgomis. Išmesta krosnis gali būti nepataisomai sugadinta, gali sužeisti Jums padedančius asmenis, arba tiesiog tai užtruks itin ilgai, nes mažai šansų, jog netreniruoti ir specialių įrankių neturintys Jūsų pažįstami tai padarys nesugaišdami kelių valandų savo brangaus laiko. Be to, reikia turėti omenyje, jog ne viskas tilptų į paprastą automobilį, tam reikalingas specialus transportas, kuriame įkėlus daiktą, jis pritvirtinamas specialiais diržais, apgobiamas specialiais smūgius sugeriančiais pledais. Krovinių pervežimas Vilniuje čia labiausiai išsivystęs – profesionalai visuomet pasirūpins net ir pačiu jautriausiu, sudėtingiausiu kroviniu.

Prie komplikuotų objektų perkraustymo taip pat galėtų būti priskirtas pianino bei fortepijono pervežimas. Vidutinio dydžio pianinas sveria netoli pusę tonos, be to jis yra itin jautrus ir aplinkos poveikiui neatsparus objektas. Būtent todėl, norėdami, jog Jūsų pianinas pervežimo metu būtų neišderintas ir nesugadintas, privalote samdyti perkraustymo paslaugas teikiančią įmonę, kuri turi patirties gabenant pianinus jų neišderinant.

Baldų pervežimas dažniausiai pakimba ant klaustuko – patiems ar patikėti pervežimo kompanijai? Tie kurie bent kartą bandė vežti sofą užkrautą ant automobilio stogo, išardytą spintą išlindusią per metrą iš bagažinės, patvirtins, jog taip galima pervežti tik vieną, na daugiausia du baldus. Daugiau neapsimoka – kiekvienas toks pervežimas gadina mašiną, automobilyje telpa tik labai nedaug baldų, tad tenka važiuoti itin daug kartų, norint viską pervežti, be to ir patys baldai nuo netinkamų pervežimo sąlygų gali susigadinti. Daug patogiau juos vežti viename, specialiai tam paruoštame krovininiame automobilyje.

Taigi, išsiaiškinome, kokių krovinių verčiau nebandyti pervežti patiems, tačiau ar yra tokių, kuriuos būtina persikraustant persivežti patiems? Žinoma! Pirmiausia tai dokumentai, antra, pinigai ir brangūs papuošalai. Trečia, akvariumo žuvelės, katinas, šuo ar kitas naminis gyvūnas. Taip pat rekomenduojama susikrauti lagaminą būtinų daiktų, kurių prireiks pirmai nakčiai po persikraustymo – pižama, higienos priemonės, puodeliai, kava, arbatinis, žirklės arba peilis dėžių atidarymui.