Sveikata

Pirmadienį prie „Iki“ parduotuvių įsikurs mobilieji vakcinacijos punktai: priims be išankstinės registracijos

Pirmadienį, rugpjūčio 23 dieną, nuo 11 iki 16 val., prie 25 visoje Lietuvoje esančių prekybos tinklo „Iki“ parduotuvių įsikurs mobilieji vakcinacijos punktai. Nurodytose vietose įvairiuose šalies miestuose be išankstinės registracijos visi norintys galės pasiskiepyti COVID-19 vakcina.

Norėdami paspartinti gyventojų vakcinaciją ir suteikti jiems galimybę pasiskiepyti arčiau namų, šią akciją vykdo Sveikatos apsaugos ministerija. Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad prekybos tinklas sveikina tokią iniciatyvą ir be jokių dvejonių prisijungė prie šios akcijos.

„Nuo pat pandemijos pradžios patys daug dėmesio skiriame darbuotojų ir pirkėjų saugumui, todėl nuoširdžiai palaikome valdžios pastangas kuo greičiau ir efektyviau suvaldyti pandemiją ir aktyviai prisidedame prie to. Dar prieš kelis mėnesius kreipėmės į Lietuvos savivaldybių asociaciją su pasiūlymu padėti vykdyti informacinę kampaniją apie vakcinaciją per parduotuvių vidinį radiją ar informacines lentas. Tikiu, kad tik dirbdami išvien galime pasiekti gerų rezultatų ir pandemijos kontekste susikurti saugią aplinką“, – teigia V. Budrienė.

Anot jos, visa tai tikrai padeda įtikinti tiek gyventojus, tiek prekybos tinklo darbuotojus apsaugoti save bei kitus. Rugpjūčio 23-ąją dieną, 11-16 valandomis vakcinavimo akcija bus vykdoma visoje Lietuvoje, šalia šių prekybos tinklo „Iki“ parduotuvių:

Naujoji g. 2C, Alytus

Chemikų g. 1, Jonava

Livonijos g. 3, Joniškis

Dariaus ir Girėno g. 25, Jurbarkas

Didžioji g. 98, Kaunas (Vaišvydavos „IKI“)

Taikos pr. 28, Klaipėda (Vėtrungės „IKI“)

Šiaulių g. 37, Marijampolė

Ventos g. 10B, Mažeikiai

P. Mašioto g. 47, Pakruojis

Kniaudiškių g. 6, Panevėžys (Šermuto „IKI“)

Lėvens g. 10, Vaivadai, Panevėžio r.

Gėlių g. 11, Pasvalys

Jaunystės g. 1, Rokiškis

Bažnyčios g. 16, Šakiai

Vilniaus g. 15E, Šiauliai (Salduvės „IKI“)

J. Basanavičiaus g. 21, Šilalė

Gedimino g. 21A, Tauragė

Maščio g. 1, Telšiai

J. Bartašiaus g. 1, Utena

Vytauto g. 18, Varėna (Universalinės „IKI“)

Vytauto g. 101, Vilkaviškis

Žirmūnų g. 2, Vilnius (Minsko „IKI“)

Durpių g. 40, Pagirių k., Pagirių sen., Vilniaus r.

Parko g. 7, Visaginas

Vytauto g. 54, Zarasai

Vykstant į vakcinacijos punktus su savimi svarbu pasiimti asmens dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę. Nepilnamečiai, 12–16 amžiaus vaikai ir paaugliai, į mobilų vakcinavimo punktą turi atvykti su tėvais ar globėjais. Vienas asmuo paskiepijamas maždaug per 3 minutes, o po to apie 10-15 minučių rekomenduojama ramiai pasėdėti prie skiepų autobuso. Pasiskiepijusiems žmonėms „Iki“ iniciatyva bus dalinamas geriamasis vanduo.

Prekybos tinklas „Iki“, rūpindamasis savo darbuotojų fizine bei emocine sveikata, nuo liepos 1d. visiems  „Iki“ darbuotojams, kurių šiuo metu prekybos tinkle yra beveik 5 900, suteikė papildomą sveikatos draudimą. Dar šių metų birželį prekybos tinklas bendrovės lėšomis suteikė COVID-19 sirgusiems prekybos tinklo darbuotojams galimybę atlikti išsamų sveikatos patikrinimą. Taip siekiama palaikyti darbuotojus, išsklaidyti jų nerimą ir nuogąstavimus dėl galimų ligos pasekmių.

Dėmesio skiriama ir darbuotojų psichologinei savijautai. Pernai rudenį „Iki“ pirmasis iš prekybos tinklų pasiūlė emocinės paramos liniją „Kaip jautiesi?“ Tai – nemokamų profesionalaus psichologo konsultacijų linija, į kurią besikreipiantys darbuotojai gali pasidalinti savo emocijomis.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”