Laisvalaikis

Slides žiemai ruoškite vasarą: kokius Italijos ir Prancūzijos slidinėjimo kurortus verta aplankyti šį sezoną?

Praėjusiais metais pandemija anksčiau laiko užbaigė slidinėjimo sezoną, tad šio sporto entuziastams, deja, teko ieškoti kitų aktyvių pramogų. Kalnų didybės ir snieguotų viršūnių grožio išsiilgę keliautojai po beveik metų pertraukos pagaliau galės galąsti sandėlyje paslėptas slides. Sausį prasidedant skrydžiams į Liono ir Bergamo oro uostus, iš kurių lengva pasiekti šalia Alpių viršūnių įsikūrusius Prancūzijos ir Italijos slidinėjimo kurortus, kelionių organizatorius „Novaturas“ rekomenduoja jau dabar pradėti planuoti žiemos atostogas ir užsitikrinti geriausias aktyvaus poilsio sąlygas.

Per aštuonias valstybes besidriekiančios Alpės kasmet pritraukia tūkstančius slidininkų iš viso pasaulio – čia keliauja tiek mėgėjai, tiek patyrę šio sporto entuziastai.  Populiariausi Prancūzijos ir Italijos Alpių kurortai žiemą vilioja ne tik ekstremalaus sporto mėgėjus, bet ir tuos, kurie nori aktyviai praleisti laiką gryname ore su šeima ar draugais: dešimtis kilometrų besitęsiančios slidinėjimo trasos, įvairaus sudėtingumo žygių trasos, karštųjų versmių baseinai, užburiantis gamtos grožis ir skaniausių pasaulio virtuvių valgiai pavers atostogas kalnuose neužmirštama patirtimi.

Nors skrydžiai į Liono miestą Prancūzijoje ir Bergamo miestą Italijoje startuoja sausio 8 dieną, šių kelionių planavimo sezonas jau prasidėjo. „Novaturo“ kelionių ekspertai pataria slides žiemai ruošti vasarą ir nelaukti vėlyvo rudens, kuomet geriausi pasiūlymai jau bus išgraibstyti. 

Italijoje – galimybė ne tik pasportuoti, bet ir pailsėti

Italiją keliautojai pamėgo ne tik dėl amžius menančio istorinio palikimo, spalvingos kultūros ir kulinarinio paveldo. Atvykus į Italijos Alpes pirmiausia nustebina žmogaus nepaliesta gamta, net 3000 m virš jūros lygio iškilusios kalnų viršūnės, unikalūs terminių pirčių kompleksai ir pramogų bei restoranų gausa. Italijos šiaurėje, netoli Bergamo miesto, išsidėstę svarbiausi šalies slidinėjimo regionai – Alta Valtelina, Val di Solė, Val Rendena, Val di Fiemė, Val di Fasos, Val Gardena ir Paganela. 

Šiuose reginiuose, apsuptuose skirtingo aukščio viršukalnių, įsikūrę jaukūs ir svetingi kalnų kurortai, į kuriuos kasmet patraukia daugybė slidinėjimo mėgėjų. Tarp populiariausių kurortų – Bormijaus, Predaco, Kavalezės, Pinzolo, Mezzano ir Madona di kampiljas miesteliai. Pastarąjį itin pamėgo keliautojai iš Lietuvos. Madona di kampiljas yra pagrindinis Val Rendenos slidinėjimo regiono kurortas, kuriame kasmet vyksta aukšto lygio slidinėjimo ir kalnų slalomo varžybos.

Šiame kurorte trasos pritaikytos įvairaus pasiruošimo kalnų slidininkams, tačiau daugiausia čia vyksta pradedantieji slidininkai ir jaunieji snieglentininkai, kuriems įrengtas specialus parkas triukams bei rampa. Atostogautojus kviečia 60 km kalnų slidinėjimo trasos, o jų išsidėstymo aukštis siekia 1520–2505 m virš jūros lygio. Slidinėtojams taip pat siūloma patogi keltuvų sistema, kuri jungiasi su kitomis slidinėjimo zonomis, kartu apimančiomis net 150 km kalnų slidinėjimo trasų.

Po slidinėjimo Madona di kompiljas kviečia išbandyti kitas pramogas. Kurorte besilankančių keliautojų dėmesį sutraukia netoliese esantis net 100 metro aukščio Nardžio krioklys, miestelyje taip pat vyksta senovinių automobilių paradai, legendinis Habsburgų karnavalas bei automobilių lenktynės ant ledo, sulaukiančios žymiausių pasaulio automobilių sporto meistrų dėmesio. Čia taip pat įrengti teniso aikštynai, pasitinka virtinė parduotuvių ir šurmulingas naktinis gyvenimas baruose, diskotekose bei kavinėse.

Kitas Italiją slidinėjimo atostogoms besirenkančių keliautojų pamėgtas kurortas – Bormijus, laikomas Alta Vatelinos regiono pažiba. Nors pirmiausia čia vykstama dėl tiek profesionalams, tiek mėgėjams pritaikytos slidinėjimo trasos, kalnų kaimelis turistus taip pat vilioja autentiškais pastatais, įspūdingu kraštovaizdžiu, romantiškomis kavinėmis ir unikaliais terminių pirčių kompleksais. Terminiuose SPA kompleksuose po slidinėjo skaudančius raumenis atpalaiduoja devynios mineralų prisotintos natūralios karštosios versmės, kurių pietinėje Alpių kalnų pusėje daugiau niekur nerasite. Šių srovių temperatūra svyruoja nuo 36 iki 43 laipsnių karščio ir priklauso nuo sezono: žiemą galima pasilepinti karštesnėmis srovėmis, vasarą – šaltesnėmis. 

Ne ką mažiau dėmesio pritraukia ir mažas, bet pasakiškas kalnų miestelis Livinjas, kuriame visi namai pastatyti iš medžio ir akmens. Jame susipina įspūdingas kalnų kraštovaizdis bei puikios galimybės mėgautis žiemos sporto malonumais. Livinjas įsikūręs prie Šveicarijos sienos, už 35 km nuo Bormijaus, o jo slidinėjimo zona tinka visų kategorijų slidininkams bei snieglentininkams. Livinjas traukia ne tik dėl savo trasų universalumo, bet ir dėl jame veikiančios neapmokestinamos prekybos zonos, kurioje veikia net 200 prekių parduotuvių. 

Olimpinės trasos ir kvapą gniaužiantis Monblanas

Nuo sausio 8 d. „Novaturas“ keliautojus skraidins ir į Lioną, iš kurio lengvai pasiekiami Prancūzijos Alpių slidinėjimo kurortai. Prancūziją galima drąsiai vadinti slidininkų rojumi. Čia keliautojai randa geriausios kokybės sniegą, plačias nusileidimo trasas, vingiuojančias miškais, neaprėpiamus nepaliesto sniego plotus. Kaip ir Italijoje, Prancūzijoje slidinėjimui pritaikytos vietos skirstomos į regionus – čia galima aplankyti Montblano, Trijų slėnių, Paradiski, Huezo Alpių arba Dviejų Alpių regionus. Sporto entuziastus šiuose regionuose traukia ir ypatingai techniškos, 1992 m. Olimpinėms žaidynės įrengtos trasos, įsikūrusios Bride le Beno, La Plagne, Meribelio ir Huezo Alpių kurortuose.

Prancūzijos Alpėse keliautojus pasitinka didžiausias pasaulio slidinėjimo regionas „Trys slėniai“ („Les 3 Valles“). Toks kurorto pavadinimas kilo dėl jo geografinio išsidėstymo tarp trijų slėnių: Belvilio, Saint Bono ir Alueso (Allues). Per juos tęsiasi daugiau nei 600 km trasų, padengtų geriausios kokybės sniegu, o jas pasiekti nesudėtinga tiek dėl modernių keltuvų, tiek dėl puikiai išvystytos susisiekimo infrastruktūros.

Trijų slėnių slidinėjimo zona suskirstyta į 4 dalis, kurių kiekvieną slidinėtojai gali pasirinkti pagal savo patirtį ir poreikius. Trys slėniai jungia septynis kurortus, išsidėsčiusius skirtinguose kalnų lygiuose. Neabejotina Trijų slėnių regiono puošmena – miestelis Meribelis, esantis pačiame regiono centre. Jis patrauklus dėl viešbučių gausos, gerų restoranų, patogaus susisiekimo, trasų kokybės bei į praeitį nukeliančių senovinių kalnų trobelių, įsiliejančių į tankiuosius Alpių miškus. Tiesa, slidinėjimo entuziastus labiausiai džiugina kitas faktas – 1992 m. čia vyko šešios Olimpinių žaidynių slidinėjimo rungtys ir ledo ritulio pirmenybės, tad iki šiol likusi geriausia sniego sportų paslaugų kokybė.

Meribelis skiriamas į moderniąją ir senovinę dalis, kuriose galima pamatyti tie unikalias kalnų trobeles, tiek modernius pastatus, kuriuose įsikūrusios pramogų zonos. Šį miestelį itin pamėgo romantikai – jie čia renkasi naktinius žvaigždžių stebėjimo žygius ar slidinėjimą su fakelais, o ištroškę naujų potyrių gali pasinaudoti unikalia galimybe nusileisti parašiutu nuo šlaito. 

Norintiems pasigrožėti aukščiausios Europos viršūnės – Monblano – vaizdu, Prancūzijoje rekomenduojama aplankyti Paradiski kurortą. Tai antras pagal dydį kalnų slidinėjimo kurortas Prancūzijoje, atidarytas 2003 m. gruodį, kai pradėjo veikti modernus dviaukštis keltuvas, sujungęs skirtingose slėnio pusėse esančius didelius kalnų regionus – La Plagne ir Lez Arką. Paradiski vizitinė kortelė – nuo šlaitų atsiveriantis pasakiškas vaizdas į Monblaną ir aplinkinius kalnų masyvus.

Nuolaidos vykstantiems grupėmis  

Tam, kad planuojant žiemos atostogas netektų praleisti geriausių pasiūlymų, „Novaturas“ rekomenduoja atostogas Italijos ir Prancūzijos slidinėjimo kurortuose pradėti planuoti jau dabar. Šiuo metu galima pasirinkti iš plačiausio viešbučių ir apartamentų asortimento, o išsiilgę adrenalino gali pasinaudoti specialiu pasiūlymu ir savo slidinėjimo įrangą vežtis kartu visiškai nemokamai.

Ypatingai dėmesį atkreipti turėtų planuojantys vykti didesnėmis žmonių grupėmis su kolegomis ar giminaičiais: dabar geriausias laikas ne tik išsirinkti visiems patogią gyvenamąją vietą, bet ir pasinaudoti specialia nuolaida, kurios vertė kiekvienam keliaujančiam auga priklausomai nuo važiuojančių žmonių skaičiaus. Jeigu nenumatytos aplinkybės sutrukdytų išvykti į kelionę – galioja 14 dienų pinigų grąžinimo garantija. 

Keliaujantiems taip pat būtina pasidomėti visais galiojančiais saugumo reikalavimais.. Keliaudami  į Lioną ar Bergamą, turistai turi pateikti vieną iš šių dokumentų: neigiamą viruso rezultatą įrodantį dokumentą, skiepijimą įrodantį sertifikatą arba persirgimą įrodantį dokumentą – šiuos dokumentus reikės pateikti prieš išskrendant. Ruošiantis kelionei į Bergamą taip pat reikės per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti Keleivio lokalizavimo kortelę.

Keliaujant į abu miestus rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo bei apgyvendinimo išlaidas. Grįžtantiems į Lietuvą nevakcinuotiems keliautojams taip pat reikės atlikti COVID-19 tyrimą ir turėti neigiamą COVID-19 rezultatą įrodantį dokumentą.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Slides žiemai ruoškite vasarą: kokius Italijos ir Prancūzijos slidinėjimo kurortus verta aplankyti šį sezoną?