Šventės

Praktiški patarimai renkantis vestuvinę suknelę

Vestuvinė suknelė yra vestuvių šventės „vinis”, todėl jos pasirinkimas itin svarbus. Kad pasirinkti būtų lengviau, pateikiame keletą praktiškų patarimų.

Neišlipkite iš biudžeto ribų. Tiek vestuvių organizatoriai, tiek jau atšventę vestuves gali patvirtinti, jog vestuvės yra nepigus malonumas, todėl be gerai suplanuoto biudžeto gali būti sudėtinga išsisukti. Drabužiams, batams ir aksesuarams paprastai rekomenduojama skirti 10 proc. vestuvėms skirto biudžeto. Tad nustatykite sumą ir jos laikykitės rinkdamiesi vestuvinius drabužius.

Nepamirškite šventės vietos. Vestuvinės suknelės gali būti skirtingų modelių, siluetų, pasiūtos iš skirtingų medžiagų. Ne kiekvienas stilius tinka kiekvienai progai. Tad gerai pagalvokite kur vyks šventė ir rinkitės suknelę, kuri tiktų tai šventės vietai. Jei švęsite gamtoje, prie jūros ar ežero, reikėtų rinktis lengvesnę, plazdančią suknelę, švenčiant kaimo sodyboje nereikėtų rinktis prabangios, pūstos suknelės, tuo tarpu švenčiant prabangiame restorane reikėtų atitinkamai ir elegantiškos vestuvinės suknelės.

Nebijokite įsimylėti pirmos pamatytos suknelės. Dažnai būna taip, jog einama pro eilę suknelių, netyčia pažvelgiama į vieną ir viskas – kitos prieš ją nublanksta. Tai vadinama meile iš pirmo žvilgsnio ir nereikia to bijoti. Jei suknelė patiko ir, svarbiausia, tiko, tuomet nedvejokite.

Suknelę gali tekti taisyti. Rasti suknelę, kuri būtų pasiūta tarsi jums, faktiškai neįmanoma. Todėl renkantis iškarto turėkite omenyje, kad gali tekti suknelę keisti – trumpinti ar ilginti, siaurinti liemenį, pakeisti rankoves ar kitas detales. Tad matuojantis iškarto įvertinkite kokių pakeitimų reikės ir kaip atrodys padarius šiuo pakeitimus.

Apsispręskite ir nedvejokite. Niekas nepuošia taip, kaip pasitikėjimas savimi. Todėl neturi likti dvejonių dėl suknelės ir to kaip jūs su ja atrodote. Rinkitės drąsiai, rinkitės tokią, dėl kurios neabejotumėte, juk tai jūsų diena. Išsirinkus ir nusipirkus, jau nebeturi būti abejonių „o gal reikėjo rinktis kitą“.  Jei kyla abejonių – nepirkite. O jei apsprendėte, įsigykite ir daugiau nekelkite kojos į vestuvinių suknelių parduotuves.

Nepalikite pirkimo paskutinei dienai. Kiekviena nuotaka prieš vestuves pradeda laikytis dietos bei sportuoti. Tačiau tai ne priežastis laukti iki paskutinės minutės ir pirkti kuo vėliau, tikintis, jog įlysite į mažesnio dydžio suknelę. Taip pat tai ne priežastis pirkti dydžiu mažesnę ir dėl to dar dažniau lankytis sporto klube (nesakome, kad neturėtumėte sportuoti, bet darykite tai protingai). Suknelė spintoje turi kabėti bent pusantro mėnesio prieš vestuves. Net jei sulieknėtumėte, galėtumėte truputį pasisiaurinti suknelę ir pritaikyti sau. Tai lengviau nei lakstyti po parduotuves renkantis vestuvinę suknelę paskutinę dieną.