Sveikata

Proteinas – kokie yra pagrindiniai jo privalumai sportuojantiems

Proteinas (arba baltymų milteliai) sportuojantiems yra labai populiarus maisto papildas. Tai yra svarbus mikroelementas, kuris padeda raumenų augimui, audinių atstatymui ir yra reikalingas enzimų bei hormonų gamybai. Ponas Bicepsas proteinas taip pat gali padėti kontroliuoti svorį ir padidinti raumenų apimtį. Todėl naudinga plačiau pakalbėti apie pagrindinius proteino (baltymų) privalumus.

Proteino (baltymų) nauda mūsų sveikatai

Baltymai yra viena iš pagrindinių kaulų, raumenų ir odos sudedamųjų dalių. Kiekvieno iš mūsų kūnui baltymų reikia hormonų, enzimų ir kitų cheminių medžiagų gamybai. Keli svarbūs baltymų privalumai mūsų sveikatai yra:

Raumenų augimas

Baltymai vaidina labai svarbų vaidmenį raumenų augimo procese. Jau daugybę metų didelė dalis profesionalių sportininkų ir mėgėjiškai besitreniruojančių žmonių reguliariai vartoja proteiną, kadangi tokiu būdu po sunkesnių ir intensyvesnių treniruočių jie gali greičiau atsigauti. Atlikti tyrimai rodo, kad proteinas reikšmingai padidina raumenų apimtį ir jėgą – ypač tiems, kurie labai intensyviai sportuoja arba naudoja didelius svorius. Proteino nauda tiek vyrams, tiek ir moterims yra tokia pati.

Atsistatymas po treniruotės

Proteinas gali padėti ne tik auginti raumenis, tačiau taip pat pagelbėti atstatant pažeistus raumenis ir audinius (intensyvių ir sunkių treniruočių metu). Dėl šios priežasties sportininkai naudoja baltymų miltelius, tokiu būdu pagreitindami atsistatymą ir greičiau sumažindami raumenų skausmus. Daugybė atliktų tyrimų parodė, kad proteiną vartojant po treniruotės, galima veiksmingai sumažinti raumenų pažeidimą, pagerinti raumenų darbą ir raumenų baltymų sintezę.

Mitybos papildymas

Rekomenduojamas kasdien suvartojamų baltymų kiekis (19 metų ir vyresniems) vyrams yra 56 g., o moterims – 46 g. Žmonės, kuriems yra sudėtinga kasdien suvartoti pakankamai baltyminio maisto (ypač tiems, kurie yra vegetarai arba veganai), baltyminių maisto papildų vartojimas gali būti tikras išsigelbėjimas. Taip pat papildomas proteino vartojimas yra labai naudingas atletams, svorių kilnotojams, vyresnio amžiaus sportuojantiems žmonėms ir tiems, kurie susiduria su ūminėmis ligomis dėl kurių būtina kasdien suvartoti pakankamą kiekį baltymų.

Svorio kontroliavimas

Vartojant daugiau baltymų turinčio maisto ir (arba) vartojant proteiną, ilgesnį laiką jaučiamės sotesni. O tai reiškia, kad jei jaučiamės sotūs, valgome mažesnėmis porcijos ir rečiau užkandžiaujame. Visa tai gali padėti išsaugoti tinkamą svorį arba, jei norima, atsikratyti papildomų kilogramų. Be to, proteinas taip pat gali sumažinti kraujo spaudimą, cholesterolio lygį ir kitus veiksnius, kurie gali nulemti širdies ir kraujagyslių ligas.

Pabaigai

Proteinas (baltymai) gali būti labai naudingas kasdienės mitybos papildas daugeliui žmonių – ypač tiems, kurie intensyviai sportuoja ir siekia geresnių rezultatų. Baltyminiai maisto papildai yra puikus baltymų šaltinis (juolab, kad kartais juose būna ir papildomų vitaminų bei mineralų). Todėl jei ieškote būdų, kaip galėtumėte padidinti kasdien suvartojamų baltymų kiekį, proteinas gali būti vienas iš veiksmingų sprendimų.