Sveikata

Psichiatrų konsultacijos – pagrindiniai mitai

Kodėl dėl širdies problemų kreiptis į kardiologą yra lengviau nei pas psichiatrą dėl depresijos ar kitų psichikos sveikatos problemų? Ar tai psichiatrų baimė dėl menkinančio vaizdavimo filmuose? O gal tai socialinė stigma, kuri vis dar supa psichinę sveikatą? Psichiatrija yra medicinos specialybė, kuri nėra taip gerai suprantama kaip kitos specialybės. Deja, šis supratimo trūkumas, kartu su neigiamu vaizdavimu ir socialine stigma, verčia daugelį žmonių atsargiai kreiptis į psichiatrą, kad gautų psichiatrinę pagalbą. Kadangi trūksta supratimo, tai taip pat lemia psichiatrinių mitų įamžinimą. Mitai apie psichiatrinę priežiūrą yra pavojingi, nes jie yra kliūtis tiems, kuriems gali būti naudingas psichiatrinis gydymas. Štai keletas paplitusių mitų apie psichiatriją ir psichiatrinį gydymą:

Mitas: psichiatrai skirti pamišusiems, bepročiams ar smurtaujantiems asmenims

Faktas: Priešingai populiariems įsitikinimams, dauguma žmonių, kurie kreipiasi į psichiatrą, nėra „pamišę“. Nors kai kuriems asmenims reikia daugiau priežiūros nei kitiems, dauguma pacientų kreipiasi į psichiatrą, kad ištaisytų cheminį disbalansą ir palengvintų simptomus. Dažnai šie žmonės nesiskiria nuo žmonių, kurie negauna psichiatrinės pagalbos.

Mitas: jei kreipsitės į psichiatrą, būsite priversti gerti psichiką veikiančius vaistus

Faktas: apsilankymas pas psichiatrą automatiškai nereiškia, kad būsite priverstas gydytis vaistais. Kiekvienas pacientas yra skirtingas ir, atsižvelgiant į jūsų individualius poreikius, jums bus sudarytas ir pasiūlytas gydymo planas. Jei jums nepatinka planas, galite tai aptarti su savo psichiatru, kol rasite jums tinkamą gydymo planą. Nors daugelis žmonių psichiatrus sieja su vaistais, yra ir kitų gydymo formų, kurias jie gali panaudoti. Vienas iš tokių gydymo būdų yra pokalbių terapija. Mitas: psichiatriniai vaistai pakeis jūsų asmenybę. Faktas: Psichiatriniai vaistai negali pakeisti jūsų asmenybės kaip visumos, tačiau jie palengvins simptomus, kurie įsitvirtino jūsų asmenybėje.  Daugiau informacijos https://lotusmedica.lt/komanda/gydytojai-psichiatrai/.