2024 m. gegužės 29 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)
Dažniausiai Seime decibelus kelia aistringi politikų ginčai dėl valstybei svarbių sprendimų, tačiau šįkart garso Seimo rūmams suteikė draugiškas šunų bendravimas – čia vyko renginys „Keturkojai terapeutai: kaniterapija Seime“. Jo tikslas – populiarinti šią psichikos ir netgi fizinės sveikatos stiprinimo šaką, kuri žinoma dar tikrai ne kiekvienam.
Kaniterapija – gyvenimo kokybės gerinimo metodas, atliekamas specialiai apmokyto šuns pagalba. Nors žmonių terapijai yra pasitelkiami patys įvairiausi gyvūnai – nuo bičių iki delfinų – tačiau užsiėmimai su šunimis yra vieni labiausiai paplitusių dėl jų socialumo, gebėjimo mokytis ir polinkio bendradarbiauti su žmonėmis.
Renginio metu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvūnų mokslų fakulteto (LSMU GMF) dekanė prof. dr. Elena Bartkienė ir prodekanė doc. dr. Jurgita Dailidavičienė pristatė sveikatos koncepciją, kuri remiasi gyvūno ir žmogaus sąveikos svarba. Pristatymo metu taip pat pasidalinta Lietuvoje atlikto tyrimo, kuris veido išraiškas skaitančiu įrankiu vertino žmogui daugiausiai teigiamų emocijų sukeliančius gyvūnus, rezultatais. Auditorijos nuostabai, ne šuo, o kiaulė lietuviams kelia intensyviausią laimės reakciją. Pasirodo, kad kiaulė mums asocijuojasi su gerbūviu ir sočiu gyvenimu.
LSMU GMF lektorė ir LSMU GMF Kinologijos centro vadovė Ugnė Nedzinskaitė bei šio centro narys Mindaugas Sėjūnas plačiau papasakojo apie kaniterapijos teikiamas naudas žmogui, gerąsias kitų šalių praktikas, savąsias patirtis teikiant kaniterapijos paslaugas ir tyrimų apie kaniterapijos poveikį rezultatus. Akcentuota, kad šuo yra efektyvus terapeutas ir dėl savo fiziologinių savybių – šunų uoslė yra iki 100 tūkst. kartų jautresnė nei žmonių, tad jie geba užuosti ir žmogaus baimę, ir stresą.
„Psichikos sveikatai stiprinti Lietuvoje skiriame vis daugiau dėmesio ir lėšų, tačiau turime dar daug neišnaudotų resursų – keturkojų terapija neabejotinai yra vienas iš jų. Šunys yra itin socialios būtybės, gebančios užmegzti ryšius ir atpažinti emocijas, todėl gali suteikti unikalią emocinę paramą žmonėms.
Tuo galėjome įsitikinti ir šiandien – kiekvienas renginio svečias išėjo su plačia šypsena ir pasikrovęs teigiamų emocijų. Neabejoju, kad Seimo posėdžiai būtų daug pozityvesni, jeigu vyktų po kaniterapijos užsiėmimų“, – sakė renginio iniciatorė Seimo narė Ieva Pakarklytė.
Renginį vainikavo kaniterapijos šunų sugebėjimų demonstravimas ir jų bendravimas su auditorijoje susirinkusiais žmonėmis. Specialistai juokavo, kad iš tiesų visi šunys yra kaniterapijos šunys, tiesiog dauguma jų dirba iš namų ir tiktai savo šeimininkams.
Daugiau informacijos:
Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė
Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai
Mob. 8 638 61 646
El. p. aurelija.karaliute@lrs.lt
Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija