Idėjos namams

Sode ir darže darbus nudirbti padeda „Fiskars“

Sodo ir daržo mėgėjai žino, kaip malonu ir gera yra atitrūkti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamtos malonumais, grynu oru ir raminančia atmosfera. Tačiau sode ar sodyboje ne vien tik geros emocijos ir ramus laikas, bet dar ir nemažai darbų. Norint gyventi gražioje aplinkoje, reikia nuolat ja rūpintis. O kad darbai neatimtų daug jėgų ir laiko, naudinga pasirūpinti tinkamais įrankiais bei prietaisais. Dažniausiai daugelyje sodų ir sodybų įrankių sandėliuke randamas „Fiskars“ užrašas. Tai gamintojas, itin mėgstamas sodininkų bei daržo mėgėjų.

„Fiskars“ istorija prasideda dar XVI amžiuje ir siejama su Suomijoje tuo metu veikiančia geležies apdirbimo gamykla. Iš čia ir garsiosios įmonės pavadinimas, mat gamykla buvo įsikūrusi tuometinėje gyvenvietėje, kuri ir vadinosi Fiskars. Tačiau ilgą laiką čia buvo gaminami ne įrankiai, o vinys, peiliai, sodui reikalingi kauptukai. Tačiau tai dar nėra pati legendinio gamintojo sėkmės istorijos pradžia.

Siaučiant karui, geležies atsargos išseko, tad ir gamykla liko be darbo, veikla beveik nevyko. Tik po gerų 20 metų vietinis vaistininkas pusvelčiui nusipirko kažkada puikiai ir pelningai veikiančią gamyklą. Galima sakyti, jo šis žingsnis ir lėmė naują „Fiskars“ veiklos etapą. Tuomet turkams priklausiusią gamyklą su visa gyvenvietę nupirkęs vaistininkas šiandien vadinamas tikru sėkmės kūdikiu.

Dar gana ilgai gamykla dirbo tik ties geležies apdirbimu, kol plečiantis gamyklų tinklams ir šiai pramonės sferai, tik XIX amžiaus viduryje buvo atidaryta pirmoji gamykla „Fiskars“, kuri specializavosi peilių gamyboje. Greitai gamykla tapo žinoma visoje Suomijoje, o po kurio laiko ir aplinkinėse šalyse. Dėl aukštos kokybės ir ilgametės gamybos patirties „Fiskars“ ženklas šiandien vertinamas visame pasaulyje.

Šio gamintojo įrankiai sodui, daržui bei buičiai šiandien yra aukštos kokybės ir ilgaamžiškumo garantas. „Fiskars“ jau gamina ne tik puikiai buityje gelbstinčius įrankius, bet ir palengvina darbą profesionalams specialistams. Mėgėjams ir profesionalams savo asortimentą siūlantis gamintojas yra pelnęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą ir kasmet rinkai pasiūlo vis naujus savo įrankių sprendimus. Tai lemia nuolatinį veiklos tobulinimą, o kartu ir plėtrą bei didėjančius pardavimus visame pasaulyje.