Skonis

Sveiki produktai: kur ieškoti?

Sveiki produktai – tai maistas, apie kurį kalba visi: nuo paauglių mokykloje iki vyresnio amžiaus žmonių, bandančių kaip įmanoma ilgiau išlaikyti puikią savijautą. Nors sveiko ir vertingo maisto sąvoka ganėtinai pažįstama ir apie ją nereikėtų kalbėti daug, opesnė problema – prekybos centrai, kuriuose retai randami tikrai natūralūs ir sveiki produktai… Kad subalansuota mityba nebūtų tik vadinamoji ponų privilegija ir sveika gyvensena taptų prieinama kiekvienam, reikia žinoti, kada mes iš tiesų perkame tinkamą maistą, kada ne.

Deja, nors ir valgysite tik vaisius ir daržoves bei liesą mėsą, tai nereiškia, jog maitinatės tikrai be galo sveikai. Juk ne paslaptis, kad masiškai vežami sveiki produktai, kuriuos randate prekybos centruose, yra nupurkšti, pagaminti naudojant pesticidus ir įvairius chemikalus. Būtent todėl nereikėtų į juos žvelgti kaip į visiškai saugų, nekenksmingą maistą. Stenkitės pirkti aukščiausios rūšies gaminius bei gerai juos nuplauti, o jei ketinate įsigyti pusfabrikatį ar greitą, nors ir sveiku laikomą maistą, apsvarstykite, ar ne geriau būtų jį pasigaminti namuose…

Pavyzdžiui, kai norisi saldėsio ar kažkokio užkandžio, traškučius keiskite orkaitėje kepintomis morkytėmis, džiovintais vaisais ar riešutais. Patikėkite, tai kur kas maistingesni ir naudingesni sveiki produktai. Taip pat nenurašykite ir močiučių ar tėvelių, kurie tiesiog maišais iš kaimo ar sodybos velka jums įvairias gėrybes. Jei jas metate lauk ar išdalinate kolegoms – darote sau tikrą meškos paslaugą…Kodėl? Visų pirma, maitinantis sezoniškai, gaunate visus, tuo metu reikalingus mineralus ir vitaminus. O antra, darže užaugintos daržovės tikrai kokybiškesnės nei perkamos. Net jei jos ir ne tokios dailios ar gardžios kaip parduotuvėje, supraskite, jog šios savybės įgaunamos žmogaus organizmui labai nepalankiais būdais.

Dar viena puiki idėja, galinti jus išgelbėti ir leisti propaguoti sveiką gyvenseną – ekologiški ūkiai ir šiaip, smulkūs kaimo ūkininkėliai. Galbūt jie savo produkcijos nė netiekia masėms, bet gavus reikiamus kontaktus, galite būti tikri, kad šaldytuve esantys kiaušiniai bus naminiai, mėsa – ramiai augintų ir antibiotikų nė nemačiusių gyvūnų, o vaisiai ir daržovės – lietuviški, atsiradę natūraliomis sąlygomis.