Įvairenybės

Trumpalaikės nuomos paslaugų teikimas

Nors suprantama, kad iš ilgalaikės nuomos paslaugų gaunamos pajamos gali būti labiau nuspėjamos ir kur kas lengviau valdomos, yra daugybė priežasčių, dėl kurių į NT investuojantis žmogus gali apsvarstyti galimybę siūlyti trumpalaikės nuomos paslaugas.

Trumpalaikės nuomos privalumai

Jei domina apartamentų administravimas savarankiškai, būtų naudinga susipažinti su bent keliais iš daugybės trumpalaikės nuomos privalumų.

  • Didesnis pajamų potencialas: Žmogus, kuris jam priklausantį būstą nuomoja trumpesniems laikotarpiams, gali labai lengvai koreguoti nuomos kainą, kad ji visuomet atitiktų naujausias rinkos kainą, tokiu būdu gerokai padidinant gaunamas pajamas iš trumpalaikės nuomos paslaugų. Tiesą sakant, trumpalaikės nuomos generuojamos pajamos gali būti netgi tris ar keturis kartus didesnės nei ilgalaikės nuomos paslaugų atveju.
  • Didesnis lankstumas: Kiekvienas trumpalaikės nuomos paslaugų teikėjas turi daug platesnes galimybes koreguoti nuomos laikotarpius. Tai reiškia, kad atsižvelgiant į savo asmeninius poreikius ir planus, galima užblokuoti tam tikras dienas, kuomet būstas nebus nuomojamas. Tokiu atveju savo NT objektu galima naudotis ir patiems, nesusiduriant su jokiais papildomais nepatogumais.
  • Lengvesnė priežiūra: Kadangi teikiant trumpalaikės nuomos paslaugas nuomininkas būste būna tik ribotą laiką, tokį NT objektą tampa daug lengviau prižiūrėti. Kai nuomininkas išvyksta, būstą galima labai kruopščiai išvalyti ir sutvarkyti, kartu įvertinant, ar nėra tam tikrų smulkių būsto pažeidimų, kuriuos vertėtų pašalinti, kol jie netapo didesni.

Trumpalaikės nuomos trūkumai

  • Nėra garantuotos nuolatinės pajamos: Nors teikiant trumpalaikės nuomos paslaugas galima gauti daugiau pajamų, visuomet egzistuoja rizika, kad būstas kartais gali būti neišnuomotas. Tačiau suprantama, kad norint tokią riziką sumažinti, labai praverčia reklama ir pasirūpinimas, jog būstas būtų pačios aukščiausios kokybės ir labai patrauklus vartotojams.
  • Didesnės išlaidos: Kai siūlomos ilgalaikės nuomos paslaugos, nuomininkas pats sumoka už komunalines paslaugas, tokias kaip elektra, vanduo, dujos, šiukšlių išvežimas, kabelinė televizija ir internetas. Tuo tarpu trumpalaikės nuomos paslaugų atveju visas šias išlaidas tenka padengti nuomotojui. Kita vertus, nors tenka padengti komunalinių paslaugų sąskaitas, didesnė trumpalaikės nuomos paslaugų kaina gali tai kompensuoti.
  • Tenka atlikti daugiau darbų: Trumpalaikė nuoma gali pareikalauti daugiau darbo nei tuo atveju, kai būstas yra nuomojamas ilgesniems laikotarpiams. Visų pirma, būstas visuomet turi būti labai gerai įrengtas. Taip pat jis privalo būti reguliariai ir kruopščiai prižiūrimas, todėl tenka nuolatos rūpintis jo tvarkymu, keisti paklodes, rankšluosčius ir kt.

Pabaigai

Akivaizdu, kad tiek trumpalaikė, tiek ilgalaikė nuoma turi savų privalumų ir trūkumų, tačiau trumpalaikės nuomos apartamentų administravimas paprastai savo privalumais nusveria trūkumus. Todėl jei turite NT objektą, kuriame negyvenate, vertėtų apsvarstyti galimybę pradėti teikti trumpalaikės nuomos paslaugas.