Mada

Vestuviniai žiedai: ką naudinga žinoti prieš leidžiantis į jų paieškas

Jau esate numatę, kada įvyks jūsų ilgai lauktos vestuvės? Nekantraujate, kol galėsite žengti prie altoriaus ir su savo antrąja puse susisaistyti amžinos santuokos saitais? Jei taip, tuomet neabejotinai ant jūsų rankos jau spindi nepriekaištingai atrodantis sužadėtuvių žiedas. Tačiau tai taip pat reiškia, kad atėjo metas ir vestuvinių žiedų paieškoms. Ir būtent šiame etape jums gali iškilti daugybė įvairių klausimų. Todėl siekiant, kad jūsų vestuviniai ziedai būtų pasirinkti kur kas lengviau, vertėtų pasitelkti ir kelis praktiškus patarimus.

Vestuviniai žiedai ir sužadėtuvių žiedai

Visų pirma, kai kalba pakrypsta apie vestuvinių žiedų paieškas, labai dažnai susimąstoma apie tai, kaip vestuviniai žiedai derės su sužadėtuvių žiedais. Tačiau visa tai labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų skonio ir pasirinkimo. Paprastai sužadėtuvių žiedus mes įsivaizduojame inkrustuotus vienu ar keliais brangakmeniais. Tuo tarpu vestuviniai žiedai dažniausiai būna gaminami iš vieno pasirinkto tauriojo metalo (kai kuriais atvejais vestuviniuose žieduose pasirenkama inkrustuoti ir deimantą).

Ir nors suprantama, kad vestuviniai žiedai yra gerokai svarbesni už sužadėtuvių žiedus, nes vestuvinius žiedus sutuoktiniai mūvi visą savo gyvenimą, vestuviniai žiedai nuo sužadėtuvių žiedų skiriasi ir savo kaina. Kadangi paprastai sužadėtuvių žieduose būna inkrustuotas bent vienas deimantas ar kiti brangakmeniai, kurie pasižymi didesniu karatų skaičiumi, jie už vestuvinius žiedus būna brangesni.

Kita vertus, situacija bėgant metams keičiasi ir galima matyti, jog būsimi vestuvininkai renkasi vis originalesnius sprendimus ir taip pat nesibaimina tarpusavyje derinti anuomet neįprastai atrodžiusių detalių. Pavyzdžiui, šiandien nėra neįprasta derinti iš skirtingų tauriųjų metalų pagamintą sužadėtuvių ir vestuvinį žiedą. Taip pat kai kurie būsimi jaunavedžiai apskritai nėra linkę derinti sužadėtuvių žiedo su vestuviniu žiedu, todėl pastaruosius renkasi visiškai individualiai, atsiribodami nuo to, kaip atrodo sužadėtuvių žiedas. Taigi, visa tai suteikia jums didelę pasirinkimo laisvę.

Kada turėtų prasidėti vestuvinių žiedų paieškos

Nors visa tai labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų nustatytos būsimų vestuvių datos ir turimo laiko, vis dėlto, jei laiko yra daugiau, vestuvinių žiedų paieškos turėtų prasidėti ne vėliau kaip iki vestuvių likus dviem mėnesiams. Jei turite tokią galimybę, vestuvinių žiedų paieškas galite pradėti ir dar anksčiau. Tai suteiks jums daugiau laisvės ir leis vestuvinių žiedų ieškoti gerokai ramiau.

Sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų mūvėjimas

Lietuviams yra įprasta sužadėtuvių žiedą mūvėti ant savo kairiosios rankos bevardžio piršto, o vestuvinį žiedą – ant dešiniosios rankos bevardžio piršto. Tačiau didžiojoje pasaulio dalyje sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai yra mūvimi ant kairiosios rankos bevardžio piršto ir taip yra todėl, kad dar senų senovėje žmonės tikėjo, jog būtent šiame piršte yra vena, susijungianti tiesiai su žmogaus širdimi. Dėl šios priežasties ji buvo pavadinta „vena amoris“ arba „meilės vena“.

Kaip bebūtų, kiekviena šalis turi savas tradicijas. Jei gyvenate Lietuvoje, tuomet neabejotinai jūsų sužadėtuvių žiedas šiuo metu spindi ant kairės rankos bevardžio piršto. Tačiau po įvykusių vestuvių nemaža dalis jaunavedžių pasirenka savo sužadėtuvių žiedą perkelti ant dešinės rankos bevardžio piršto, t.y. jį imant mūvėti kartu su vestuviniu žiedu. Žinoma, tokiu atveju tampa labai svarbu, kad šie žiedai derėtų tarpusavyje, nes priešingu atveju labai akivaizdžiai matysis jų skirtumai.

Kita vertus, kai kurie būsimi vestuvininkai ima savęs klausti, ar po įvykusių jų vestuvių jiems iš tikrųjų reikėtų ir toliau mūvėti abu žiedus? Tačiau į šį klausimą atsakymą galite pateikti tik jūs patys. Kai kurie jaunavedžiai nusprendžia ir toliau mūvėti tiek sužadėtuvių, tiek ir vestuvinį žiedą, o kai kurie pasilieka tik vestuvinį žiedą.