Šventės

Vestuvių planavimas: įsimintiną šventę susikurkite patys!

Vestuvių diena turėtų būti viena iš smagiausių ir įsimintiniausių dienų jūsų gyvenime. Kad viskas būtų taip, kaip svajojate, šiai dienai privalote pradėti ruoštis iš anksto. Nors poros dažnai samdo profesionalius vedybų planuotojus, kurie padeda įveikti malonius vedybų dienos rūpesčius, tačiau yra kelios geros priežastys vestuves planuoti patiems. Galbūt jus riboja jūsų finansinės galimybės, o galbūt jums patinka viską daryti patiems – bet kuriuo atveju, svajonių vedybas galite susikurti ir patys.

Esminis raktas į nepriekaištingą šventę – organizuotumas. Vedybų dieną sudaro daugybė smulkmenų, kurias reikia apjungti į vieną visumą, todėl norėdami nepasimesti rūpesčių jūroje, susidarykite aiškų planą ir tiksliai jo laikykitės. Žemiau pateiksime keletą naudingų patarimų, kurie galbūt jums bus naudingi, individualiai planuojant savo vestuvių šventę.

1. Vedybų Datos Pasirinkimas

Žiema, pavasaris, vasara, o galbūt ruduo? Planuojant būsimą vestuvių datą pirmiausiai atkreipkite dėmesį į jums labiausiai patinkantį sezoną. Organizuoti vestuvių šventę vasarą yra daug paprasčiau nei žiemą: jūs galite nevaržomai rinktis aprangos stilių, dėvėti lengvus ir atvirus drabužius, įamžinti šią šventinę dieną nuotraukose atliekant fotosesiją gamtoje. Vasaros dienos – pačios ilgiausios dienos metuose, todėl pasirinkę susituokti vasaros ar vėlyvo pavasario metu, galėsite džiaugtis ilgesne, savo nuostabiausios gyvenimo šventės diena.

Vienas iš didžiausių privalumų pasirinkus vestuves žiemos metu – tai mažesnis patalpų užimtumas. Šiuo sezono metu galite rinktis iš didesnės pokylių salių, fotografų, floristų ar visažistų pasiūlos, bei gauti papildomų nuolaidų.

2. Biudžeto sudarymas

Kiekvieno renginio esminis momentas – biudžetas, todėl prieš pradedant linksmybes, atsakingai pasverkite savo finansines galimybes. Nuo to, kiek pinigų galite skirti savo šventei priklausys ir tolimesnis jos planavimas. Patariama apsiriboti ties konkrečia suma ir sudėjus visas numanomas išlaidas, neperžengti jūsų pačių nustatytų ribų, tačiau atsiminkite, jog visko suplanuoti neįmanoma ir gali atsirasti nenumatytųjų išlaidų. Jei pritrūksite lėšų, visada galite kreiptis į kredito bendroves ar bankus, nes dabartiniais laikais, gauti greitąjį kreditą internetuyra visiškai nesudėtinga ir paprasta.

3. Svečių sąrašas

Prisiminkite, kad jūsų vestuvių diena – tai jūsų asmeninė šventė, kurioje turėtų būti tik kviestiniai, jums artimi ir teigiamas emocijas keliantys žmonės. Sąrašus rekomenduojama sudaryti atmetimo būdu, todėl pasiruoškite išplėstini svečių sąrašą, kurį vėliau galėsite sutrumpinti. Sukvietę tik sau artimus žmones, galėsite sumažinti šventės biudžetą arba nepanaudotą lėšų dalį skirti kitiems su švente susijusiems dalykams.

4. Šventės vieta

Šventės vietos pasirinkimas gali tapti dideliu iššūkiu ne tik dėl asmeninių nusistatymų, tačiau ir dėl didelio užimtumo. Jei jūsų šventė planuojama šiltuoju metų laiku, jūsų gali laukti ne vienas nusivylimas, tačiau svarbiausia – nepanikuokite. Galite apsvarstyti įvairias alternatyvas ir savo vestuves surengti tiesiog gamtoje ar pajūryje pastatytose laikinose palapinėse. Toks sprendimas ilgam įsimintų ne tik jūsų, tačiau ir šventės svečių atmintyje!

5. Tiekėjų paieška

Apsisprendus dėl konkrečios renginio vietos, ateina metas surasti ir šventę aptarnauti pasiruošusius tiekėjus. Maisto ir gėrimų tiekėjus būti vertinti itin atsargiai ir dėmesingai. Jei įmanoma – užsisakykite degustacinį meniu, kad galėtumėte patys įvertinti jų siūlomas vaišes ir jų kokybę. Būtinai atlikite asmeninį tyrimą ir paieškokite su konkrečia įmone ar asmeniu susijusių atsiliepimų bei rekomendacijų.

6. Vedybų įamžinimas ir dekoracijos

Ko gero jokia technika negali užfiksuoti to jausmo ir emocijų, kurios užvaldo atėjus jūsų vestuvių dienai, tačiau kokybiškos nuotraukos ar vaizdo medžiaga jums laikas nuo laiko padės atgaivinti malonius prisiminimus. Renkantis vedybų fotografus ir operatorius remkitės kitų žmonių rekomendacijomis ir internete randamais atsiliepimais, nes visų svarbiausia – profesionalus, kokybiškas ir greitas atlikimas.

Apibendrinant galima pabrėžti, kad planuojant ir viską atliekant organizuotai, pasiruošimas vestuvių šventei gali būti ne tik naudinga patirtis, tačiau ir gerai praleistas laikas.