Idėjos namams

Virtuvės interjeras: sukurkite praktišką erdvę

Originalus ir praktiškas virtuvės interjeras atitiks išrankiausio esteto poreikius: daili ir funkcionali virtuvė taps traukos centru ir palengvins kasdienius buities darbus. Tiesa, įgyvendinti novatyvias ir praktiškas dizaino idėjas nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Siekdami nepriekaištingo rezultato, neskubėkite – virtuvės vaizdo detales dėliokite lėtai ir kruopščiai. Tik tiksliai žinodami, ko norite, galite prašyti specialistų pagalbos ir įgyvendinti metų metus brandintą viziją.

Ieškodami patikimo dizainerio, nepamirškite – joks žmogus nesugebės nuspėti, apie ką jūs galvojate ir ko tikitės, jei negalėsite to paaiškinti. Tiesa, vieni specialistai jus supras greičiau, kiti lėčiau, tačiau siekdami sklandaus darbo, privalote susidaryti aiškią interjero viziją. Galvodami apie dizainą, nepamirškite praktinės pusės – virtuvė turi būti funkcionali ir patogi naudoti, be to, reikėtų pagalvoti ir apie juodąsias dienas – buitinės technikos remontas negali kelti didesnių rūpesčių, t. y. visa įranga turi būti lengvai išmontuojama ir iš naujo paruošiama naudoti.

Žinoma, buitinės technikos remontas neturi būti svarbiausias jūsų klausimas – didžiausią dėmesį skirkite savo ir savo šeimos poreikiams, t. y. suteikite vaizduotei laisvę. Galvokite ne tik apie bendrąsias dizaino tendencijas, bet ir apie apdailos medžiagas. Tinkamai parinktas sienų, grindų ir lubų dekoras bet kokiai erdvei suteiks unikalumo. Siekdami pasirinkti geriausią variantą, nuvažiuokite į kelias parduotuves, pasiskaitykite aprašus internete, t. y., kiek įmanoma geriau susipažinkite su apdailos medžiagų, baldų, interjero detalių ir aksesuarų įvairove bei pasirinkimo galimybėmis. Įvertinkite savo finansines galimybės ir įsitikinkite, kad jūsų vizijos gali virsti realybe. Skaičiuodami išlaidas nepamirškite menkiausių smulkmenų – pagalvokite apie kėdžių, paveikslų ir lentynėlių kainas.

Pagalvokite apie spalvas, kurios atliks svarbiausią vaidmenį, kuriant virtuvės interjero erdvę. Spalvų pasirinkimas išties platus – galite rinktis tiek ryškiaspalves dekoracijas, tiek blankesnius ir ramesnius atspalvius. Jų dermės principai taip pat priklauso nuo jūsų vaizduotės: virtuvėje gali dominuoti vos kelios spalvos arba išraiškinga atspalvių įvairovė. Kurdami interjerą, pagalvokite apie savo pomėgius – jei žavitės natūralia gamta, rinkitės žalsvus ir saulės spalvos atspalvius, jei mylite jūrą, įsigykite mėlynos spalvos spinteles arba šia spalva dekoruokite sienas. Jei norite žaisti spalvinių akcentų principais, įsigykite mėlynos spalvos puodelių, lėkštučių ar kitų kasdienėje buityje naudojamų indų.

Pagalvokite apie medžiagas ir faktūras, stenkitės išlaikyti vientisą virtuvės interjero stilių, t. y. jei pirmenybę teikiate natūraliam medžiui, atsisakykite stiklinio stalo, jei žavitės akmeniu ar marmuru, venkite metalo dirbinių. Derindami raštus, atlikite tokį eksperimentą – įsivaizduokite pasirinktą baldą bendrame virtuvės kontekste, tačiau negalvokite apie spalvas. Neretai skirtingų faktūrų gaminiai derinami laikantis spalvinio principo, tačiau tai yra klaida – baldai, buitinė technika ir virtuvės apdaila turi derėti savo raštais ir gamybine medžiaga.

Kurdami virtuvės interjero viziją, pagalvokite apie bendrąjį jo stilių, t. y., kokia virtuvė atitiks visus jūsų lūkesčius. Žavitės minimalizmu? O gal norite įgyvendinti modernizmo idėjas? Norite sukurti klasikinio stikliaus interjerą, o gal jaučiate nostalgiją Provansui? Būkite drąsus svajodami – šiandieninės baldų gamybos technologijos leis įgyvendinti pačius novatoriškiausius sprendimus.