Sveikata

3 klasikinės klaidos, kurias darai laikantis dietos

Grauži salotas, atsisakai deserto, kiekvieną dieną tūpčioji ant svarstyklių ir negali patikėti, jog nė gramo nenumetei? Greičiausiai tu, kaip ir kitos merginos, darai klasikines klaidas, kurios trukdo atsikratyti nepageidaujamo svorio. Todėl šiame straipsnyje aptarsime 3 tipines klaidas, tai leis jų išvengti toliau laikantis dietos.

Klaida Nr. 1. Atsisakoma valgyti pusryčius, pietus ar vakarienę

Atsisakyti vieno iš valgymų tikrai nėra geriausia mintis, kuri galėtų šauti tau į galvą. Anot dietologų, nevalgant pradeda kristi cukraus kiekis kraujyje, tai lemia padidėjusį norą suvalgyti ką nors saldaus. Taip visai nejučia prie kavos atsiranda šokoladas ar pyragaitis. Kadangi saldumynai kaloringesni nei kitas maistas, kalorijų suvartojama daugiau nei derėtų. Štai todėl dietologai dažnai rekomenduoja valgyti mažesnėmis porcijomis ir dažniau, nei atsisakyti vieno iš valgymų.

Beje, dažniausiai atsisakoma valgyti pusryčius. Šiame straipsnyje buvome aptarę priežastis jų neatsisakyti: 5 priežastys valgyti pusryčius

Klaida Nr. 2. Neskaičiuojamos gėrimų kalorijos

Dažnai manoma, kad skysčiai turi gerokai mažiau kalorijų nei maisto produktai, todėl kartais nesivarginama priskaičiuoti gėrimų kalorijų į bendrą dienos normą. Tačiau toks požiūris tikrai nepadeda lieknėti. Pagriebusios didelį Latte kavos puodeliui ryte išsinešimui suvartojate papildomas 220 kalorijų. Nemažai, ar ne? Alkoholis taip pat turi kalorijų, be to, alkoholiniai gėrimai skatina apetitą, tad pagunda užkandžiauti prie gėrimų tikrai tampa nenumaldoma.

Jei įdomu, kiek kalorijų turi įvairios kavos rūšys, jums pravers šis straipsnis: Kiek kalorijų turi įvairių rūšių kava?

Klaida Nr. 3. Pernelyg dažnai sveriatės

Atrodo, kas gali atsitikti dėl to, jog užlipsi ant svarstyklių? Pasirodo tai gali paveikti psichologiškai. Labiausiai motyvuoja mažėjantis svoris, tačiau kas atsitinka, jei jis nemažėja kasdien arba užlipus ant svarstyklių matyti, jog priauga 100 g? Tuomet motyvacija krenta, „širdies skausmą“ norisi numalšinti kažkuo saldžiu ir kaloringu.

Svertis rekomenduojama ne kasdien, o kas antrą-trečią dieną. Visuomet tuo pačiu metu ir sąlygomis, geriausia ryte, nieko nevalgius, visuomet su tais pačiais drabužiais (ar be jų). Turėkite omenyje, jog menstruacijų ciklo metu organizme kaupiasi vanduo, kuris „išbalansuoja svorį“. Taip pat jei sportuojate, atminkite, jog raumenys sveria daugiau nei lašinukai ir kartais galite lieknėti, tačiau svarstyklės rodyti didesnį skaičių. Jei sportuojate rekomenduojama lygiagrečiai matuoti ir apimtis. Tai reiktų daryti kartą per savaitę.

Daugiau informacijos apie dietas ir sveiką mitybą portale Los.lt