Idėjos namams

3 pagrindiniai skandinaviškų baldų bruožai

Skandinaviški baldai yra pamėgti interjero dizaino specialistų bei entuziastų dėl paprasto, bet kartu elegantiško dizaino, kuris alsuote alsuoja natūralumu ir lengvumu. Šiuose balduose puikiai dera grožis, patogumas bei funkcionalumas, tad visai nekeista, kad šie baldai šiandien yra itin populiarūs visame pasaulyje. Kviečiame plačiau susipažinti su pagrindiniais skandinaviškų baldų bruožais.

Paprastumas. Skandinaviški baldai puikiai įprasmina posakį: „mažiau yra daugiau”. Šie baldai paprastai atspindi minimalistinę estetiką: jie neperkrauti nereikalingomis bei nefunkcionaliomis detalėmis. Kuriant skandinaviškus baldus, paprastumas yra laikomas vertybe, tačiau tai nereiškia, kad šie baldai yra nuobodūs. Šių baldų dizainas išsiskiria savo geometriškumu: statūs kampai, švelnios kreivės. Taigi būtent paprastumas skandinaviškus baldus padaro išskirtinius bei derančius su bet kuriuo interjero stiliumi (tokie baldai sau vietą gali atrasti skandinaviškame, eklektiškame, industriniame, moderniame interjere ir t.t.).

Funkcionalumas. Skandinaviški baldai yra kuriami taip, kad palengvintų žmogaus kasdienybę, tad jie išsiskiria savo funkcionalumu ir patogumu. Baldų rinkoje yra ypač mylimos skandinaviškos sofos bei lovos, šie baldai ne tik atrodo vizualiai patraukliai bet ir yra patogūs, lengvi ir neužimantys daug vietos. Taip pat svarbu paminėti, kad skandinaviškus baldus yra lengva surinkti ir jie yra pagaminti iš gamybos vietoje prieinamų priemonių ir medžiagų, o tai savo ruožtu daro šiuos baldus aplinką tausojančiais. Beje, šie baldai dažnai atlieka ne vieną funkciją, pavyzdžiui, sofoje ar lovoje būna įrengta papildoma sandėliavimo talpa ir panašiai. Taip pat kartais yra galimybė reguliuoti baldo matmenis.

Natūralumas. Skandinavai be galo myli gamtą ir tai yra puikiai matyti jų gaminamuose balduose. Skandinaviški baldai išsiskiria savo natūraliai atrodančia estetika. Jų gamybai paprastai yra naudojamos natūralios, organiškos medžiagos. Tiek skandinaviškame interjere, tiek balduose yra gausiai naudojama mediena, nes ji sušildo interjerą, teikia jam jaukumo, o taip pat perkelia dalelę gamtos į namų vidų. Skandinaviškuose balduose yra populiari šviesi mediena, kuri interjerui suteikia papildomos šviesos (pušis, buko mediena, ąžuolas), tačiau dažnai naudojama ir kitokia, išskirtinė mediena (vyšnia, tikmedis, riešutmedis ir pan.). Kitos dažnai naudojamos natūralios medžiagos: oda, kailiai, linas, vilna.