Įvairenybės

Ar greitieji kreditai gali vėliau privesti prie problemų?

Pinigų trūkumas gali ištikti kiekvieną, tačiau ieškantiems pagalbos nederėtų paskubomis rinktis finansines paslaugas teikiančių įmonių gerai neišanalizavus siūlomų skolinimosi galimybių. Pasiskolinti pinigų vieniems yra gerokai lengviau nei kitiems, nes vis dėlto – skirtingos ekonominės situacijos parodo realią riziką. Svarbiausia yra atsiminti, kad esant bėdai, skolinimasis gali ne tik padėti, bet taip pat sukelti gana skaudžias pasekmes.

Skolinkitės tik tuomet kai yra būtinybė

Su neigiamomis pasekmėmis skolinantis dažnai susiduria asmenys, kurių prioritetai yra nustatyti neatsakingai. Pavyzdžiui, į įsiskolinimus dažnai įklimpsta poros, kurios ima kreditus vestuvėms. Dažniausiai tokios poros, gyvendamos nuo algos iki algos, susiduria su realybe kai po šventės tenka mokėti labai dideles įmokas. Jeigu tokios įmokos privedė prie vėlavimo grąžinti skolą, tuomet tokie greitieji kreditai vestuvėms neturėtų būti imami visai.

Kalbant apie skolinimąsi šventėms, labai svarbu žiūrėti kokioje ekonominėje padėtyje esate. Tarkime, planuojantiems vestuves pritrūko vos kelių šimtų eurų. Pora uždirba gana nemažai, tačiau sutaupyta suma šventei yra vos per menka. Tuomet skolintis internetu nebus didelės problemos kaip ir tokios skolos grąžinimas.

Tiesa, jeigu šventės organizavimui pritrūkote daugiau nei kelių šimtų eurų sumos, tuomet atidžiai peržiūrėkite kokias palūkanas ir grąžinimo terminą nustatė kreditorius. Jokia čia paslaptis, kad Lietuvoje vis dar veikia nemažai įmonių, kurios lupikauja. Tad, rekomenduojama rinktis kreditorius, kurie siūlo mažiausias palūkanas bei ilgesnį kredito grąžinimo terminą.

Ilgesnis kredito grąžinimo terminas rekomenduojamas tais atvejais, kai įmokų sumos yra nemažos. Jos nemažo būna tuomet, kai skolą tenka grąžinti per kelis mėnesius. Ilgesnis laikotarpis leistų išvengti tokios naštos, bet aišku – sumokėsite didesnę palūkanų sumą.

Pabrėžiama, kad vestuvių planavimui nerekomenduojama skolintis tuomet, kai akivaizdu, jog būsimos įmokos kardinaliai pakeis ekonominę padėtį. Geriau jau tokias šventes atidėkite geresniems laikams.

Socialiai pažeidžiamiems asmenims kreditų teikimas yra apribotas

Neretai į paskolas teikiančias įmones bando kreiptis žmonės, kurie yra priskiriami prie socialiai pažeidžiamų grupių. Tai yra neįgalieji, bedarbiai, motinystės atostogose esančio mamos bei tėvai. Kiekvienai grupei keliami atitinkami reikalavimai.

Bedarbiai asmenys turėtų suklusti labiausiai – LR įstatymų numatyta tvarka jie negali gauti jokių vartojimo kreditų ar paskolų.

Neįgalieji gali gauti paskolas tik tokiais atvejais, jeigu jų veiksnumas nėra apribotas, ir jeigu jie gauna tvarias pajamas iš valstybės biudžeto.

Motinystės bei tėvystės atostogose esantys asmenys greituosius kreditus gali imti tik tokiais atvejais, jeigu kredito teikėjas jų kreditingumą įvertina teigiamai. Tarkime, esate motinystės atostogose ir gaunate atitinkamas stabilias išmokas. Kredito dydis ir grąžinimo laikotarpis turėtų būti nustatomas atsižvelgiant į tai kokį laikotarpį jūsų gaunamos išmokų dydis nesikeis.

Motinystės atostogose esančioms mamoms taip pat pravartu žinoti, kad skolintis galima ir šeimos vardu. Tai reiškia, kad sutuoktinio gaunamas atlyginimas taip pat darytų didžiulę įtaką galimo gauti kredito dydžiui bei grąžinimo terminui. Aišku, būtina žinoti, kad skolintis be sutuoktinio sutikimo jums nepavyks.