Idėjos namams

Dušo kabina ar vonia? Štai kur klausimas!

duso kabinosNamų įrengimas – menas, todėl neretai kreipiamės į profesionalius dizainerius patarimo. Tačiau, svarbius sprendimus turime priimti patys, kalbant apie vonios kambarį esminis klausimas paprastai būna rinktis dušą ar vonią. Jei vonios kambarys nedidelis it kišenė, ekonomiškesnis ir protingesnis pasirinkimas būtų dušo kabina. Ji užima mažiau vietos, o jūs išleidžiate mažiau vandens, ryte greičiau prabundate, tačiau ir vonia turi savo pliusų – pagulėjimas vonioje po sunkios darbo dienos atpalaiduoja, mažus vaikus patogiau maudyti vonioje ir t.t. Taigi, dušas ar vonia?

Jei renkatės dušo kabiną, tai turėtumėte atminti, kad dušas nelygus dušui, rinkoje šiuo metu galima rasti “nykštukinių” dušų, kurie skirti itin mažoms erdvėms, tačiau juose sunku net apsisukti, o kai kurios duso kabinos gali priminti nedidelį kambarį. Paprastai specialistai rekomenduoja įrengti vonios kambaryje ir dušo kabiną, ir vonią (aišku, jei galimybės ir patalpos dydis tai leidžia), nes tokiu būdu galėsite nevaržomai mėgautis komfortu, kurį suteikia vonia bei ryte prieš darbus greitai palįsti po dušu, taip bus patenkinti visi šeimos nariai, nes jiems bus suteikta pasirinkimo laisvė.

Tiesa, dušas geresnis pasirinkimas ir didelėm šeimom, nes tai ekonomiškesnis pasirinkimas, kadangi jame išleidžiame mažiau vandens, užuot gulinėdami vonioje. Be to, jei šeimoje yra senyvo amžiaus žmonių, greičiausiai jiems dušas ir labiau patiks, nes nesudarys problemų,į jį įlipant, bei išlipant.
Be to, pasirinkę dušą, galėsite mėgautis kontrastingo vandens srove, ji padės greičiau pabusti ryte, be to atpalaiduoja raumenis po sunkios darbo dienos ar intensyvios treniruotės sporto salėje. Kita vertus, jūsų pasirinkimas priklauso ir nuo jūsų individualių poreikių. Jei mėgstate pasipliuškenti vonioje, tai maudynės dušo kabinoje nesuteiks jums jokio malonumo, tačiau jei esate nuolatos skubantis žmogus vonia taip pat nėra tinkamiausias pasirinkimas.

Visgi, jei vonios kambario erdvė nėra didelė, o paprastai taip ir būna senos statybos butuose, tai dušo kabina nukautuoja vonia be jokios abejonės. Vonios kambarys kaip ir virtuvė pirmiausia turi būti funkcionalus, jame turite laisvai judėti, todėl rinkdamiesi ar dušo kabina, ar vonia jame karaliaus pirmenybę teikite patogumui, o tik vėliau grožiui ir įdomiems interjero dizaino sprendimams.