Idėjos namams,  Pasidaryk

Kaip susidoroti su namų ruošos darbais, kol šie nesusidorojo su jumis?

Dienos darbai su biuro durų užvėrimu pasibaigia retai moteriai. Sporto klubo treniruotės, užsienio kalbos kursai, vizitas pas kirpėją tėra „žiedeliai“: kur dar maisto gaminimas, indų plovimas, šveitimas, valymas, lyginimas… Deja, mokslininkai šiuo klausimu negailestingi: moterims būdinga prisiimti namų šeimininkės vaidmenį, tad nepriklausomai nuo to, kiek antroji pusė (savo noru ar verčiama) prisidės prie buities darbų, mūsų indėlis vis vien bus didesnis.

Ką daryti, jog namų ruošos darbai „neiškrautų“ mūsų „elementų“ fiziškai bei psichologiškai?

  • Atraskite priimtiniausią darbų pasidalijimo būdą.

Aš – virtuvė, vonia. Jis – svetainė, miegamasis.

Pirmadienis – skalbimas. Antradienis – veidrodžių valymas. Trečiadienis -….

Ant šaldytuvo kabantis darbų grafikas padeda efektyviau susidoroti su namų ruoša? Puiku, tačiau ilgainiui toks privalomas taisyklių laikymasis gali pradėti varginti ar net erzinti: galbūt tą dieną esame nusivarę nuo kojų, o svetainė, po draugų apsilankymo, nusiaubta kaip po tornado.

Buities darbus rekomenduojama dalintis atsižvelgiant į namiškių pomėgius bei sugebėjimus (greitis, pedantiškumas, kūrybiškumas ir kita) ir galimybes (karts nuo karto perdalinkite darbus ir krūvį, priklausomai nuo norų bei pokyčių kitose gyvenimo srityse).

Namų ruošą galite paversti…žaidimu. Savaitės darbais pasiskirstykite mesdami lošimo kauliuką: išvengsite monotonijos, o, dėl, jūsų nuomone egzistuojančios neteisybės, galėsite kaltinti tik sėkmę ir laukti geresnių dienų, tai yra lengvesnių darbų!

  • Suformuluokite savąjį „tvarkos“ apibrėžimą.

Staltiesių krakmolinimas močiučių laikas atrodė savaime suprantamas darbas, tuo tarpu šiandien tai kelia šypseną. Iš mados išėjusių buities darbų atsisakome natūraliai, tokiu pačiu principu iš savo dienotvarkės turėtume išbraukti ir iš šeimos paveldėtus ar visuomenėje įprastais laikomus. Su antrąja puse aptarkite, kaip, kiekvieno jūsų nuomone, turi atrodyti tvarkingi namai: galbūt maloniai nustebsite, jog iš neklotos lovos ar kelių dulkių ant šviestuvo nei vienas jūsų tragedijos nedaro! Radę bendrą sutarimą dėl tvarkos, išvengsite bereikalingų pykčių bei rasite daugiau laisvo laiko (lovą pakaks pakloti tada, kai norėsite nepriekaištingos tvarkos namuose ar lauksite smalsios anytos).

  • Geriau – po mažiau.

Sukandus dantis bandote save įtikinti, jog pusę taip laukto savaitgalio skirti namų ruošos darbams yra normalu? Pabandykite šiuos padalinti į smulkesnes užduotis ir nustebsite, kiek laiko sutaupote! Laukdama, kol veido odą stangrinanti kaukė atliks savo misiją,  nejučiomis išblizginsite visus veidrodžius, o kas rytą, prieš pirmąjį kavos puodelį, sudėliosite  visus virtuvės rakandus į jiems skirtas vietas.

  • Svarbiausia – dirbti vienu metu.

Atliktų tyrimų rezultatai parodė, jog didžiausias nepasitenkinimą kelia ne tai, kas kokius buities darbus ar kiek jų atlieka, tačiau kada tai daro. Pyktis tiesiog kunkuliuoja, kai, šveičiant vonią, jūsų mylimasis visu garsu žiūri youtub’o filmukus (nesvarbu, jog tai daro svetainėje, kurią prieš kelias valandas, jums būnant darbe, idealiai sutvarkė)! Namų ruoša užsiimite vienu metu.

  • Namų ruoša turi įtakos…seksualiniam gyvenimui.

„Šaukite“ kozirį savo antrajai pusei: „Nori daugiau geresnio sekso? Namuose dirbkime vienodai!“. Tai – ne nekalta moters gudrybė įdarbinti naivų vyrą: atlikto eksperimento rezultatai patvirtino, jog poros, kurios namų ruošos darbus pasidalino vienodai, mėgaujasi dažnesniu ir kokybiškesniu seksu. Priežastis – mažesnis nuovargis, didesnis dėmesys vienas kito poreikiams ir atviros diskusijos.

granito plyteles