Sveikata

Pusdienį sėdi prie kompiuterio? Daryk pečių treniruotę!

Sėdinčioms prie kompiuterio, dirbančioms ofise ir nuo stalo nepakylančioms daugiau nei pusdienį, reikia kreipti ypatingą dėmesį į pečius ir nugarą. Būtent tai yra silpniausia kūno vieta. Jei po darbo dienos jaučiate sąstingį, nugaros skausmus, nuovargį, tuomet tikrai reikia treniruoti pečių juostą.

Pečių juosto pratimai, kartu su tempimo pratimais viršutinei kūno daliai, padeda pagerinti kraujotaką, suteikia energijos. Gera mankšta bent kartą per dieną nuima įtampą. Juk dažnai sakoma, jog įtampa kaupiasi būtent sprando, pečių srityje. Taigi mankšta padeda tą įtampą išsklaidyti, pagerėja nuotaika.

Dirbant kompiuteriu ar tiesiog prie stalo bei nesimankštinant, galima net nepajusti, kaip susilpnėja nugaros raumenys ir stuburas lengvai pasiduoda krypimui. Todėl norint išlaikyti tiesią laikyseną, reikia nuolat tvirtinti pečius bei nugarą.

Sportuojant būtina įtraukti pečių treniruotę į pratimų rutiną, nesvarbu ar sportuojant namuose ar sporto salėje. Jei sportuojate namuose ir norite pasitikslinti ar tarp daromų pratimų yra pratimų pečiams, štai keletas pavyzdžių.

Dažniausiai treneriai rekomenduoja pratimus pečiams atlikti su svoriais, o tai gąsdina merginas, nes bijoma išdidinti raumenis kaip tai daro vaikinai. Tačiau to bijoti nereikia. Pirmiausia, vaikinai treniruotės metu naudoja gerokai didesnius svorius, jų treniruotės labiau remiasi jėgos panaudojimu keliant kuo didesnį svorį. Tuo tarpu merginos pratimus turėtų daryti su mažesniais svoriais, geriausia su 1-2 kg svareliais. Nedidelis svarmenų svoris leidžia padailinti kūno linijas, pakelti tonusą pernelyg neauginant raumenų. Tokia pečių treniruotė yra efektyviausia.

Ne tik svarelių svoris, tačiau ir pakartojimų skaičius lemia išvaizdos formavimą. Merginoms rekomenduojama po 8-12 pratimų pakartojimų viršutinei kūno daliai. Toks pakartojimų skaičius trenerių manymu yra geriausias ir sukuria daugiausia naudos jūsų kūnui.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, jog merginų ir vaikinų organizmai yra skirtingi. Vaikinų organizme išsiskiria kelis kart daugiau testosterono, kuris lemia raumenų augimą sportuojant. Taigi, jei treniruotės metu truputį pakilnosite svorius, tai tikrai nesukurs jūsų figūros tarsi kultūristės.