Įvairenybės

Kaip susikurti el. pašto adresą laisvai samdomam darbuotojui?

Vis daugiau laisvai samdomų darbuotojų, kitaip vadinamų „freelancerių“, nusprendžia susikurti savo interneto svetainę, o kartu ir el. pašto dėžutę su nuosavu domenu. Tai suteikia daugiau patikimumo ir konkurencinio pranašumo, kas itin svarbu kiekviename versle. Visgi susikurti puikų el. pašto adresą laisvai samdomam darbuotojui gali būti ne taip jau ir lengva. Taigi nuo ko reikėtų pradėti?

Išsirinkite savo veiklą geriausiai atspindintį domeną

Pirmasis dalykas, kurį reikėtų padaryti kuriant savo svetainę, o kartu ir profesionalų el. pašto adresą, tai išsirinkti domeną. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jis būtų pakankamai trumpas, lengvai įsimenamas, aiškus ir taisyklingas. Dažnai domenas yra pirmasis dalykas, kurį pamato jūsų paslaugų ieškantys interneto naudotojai, taip pat jis įeina į profesionalaus el. pašto pavadinimą. Todėl verta pasistengti, kad pasirinktas domenas sudarytų kuo geresnį įspūdį ir kuo geriau atspindėtų jūsų veiklą.

Šiuo atveju svarbu gerai apgalvoti ne tik pirmąją, bet ir antrąją, po taško einančią, domeno dalį, kitaip dar vadinama galūne arba TLD (angl. top-leveldomain, liet. aukščiausio lygio domenu). Jeigu jūsų tikslinė auditorija gyvena Lietuvoje, puikiai tiks galūnė .lt. Jei savo paslaugas norite teikti ir užsienyje, rekomenduojama apsvarstyti tarptautinį TLD, tokį kaip .com, .eu ar .net. Dėmesio vertas pasirinkimas šiuo atveju galėtų būti ir domeno galūnė pagal veiklos sritį, pavyzdžiui, .design, .video, .photography, .marketing ar panašiai.

Užsisakykite hostingą

Tam, kad jūsų svetainė ir el. paštas pradėtų veikti, būtinas hostingas, kurį galite užsisakyti čia https://www.iv.lt/talpinimo-planai/. Įsigijus šią paslaugą, jums bus suteikiami prisijungimai prie serverio valdymo pulto, kuriame galėsite patogiai susikurti el. pašto dėžutę. Tam, kad pasirinktas hostingo planas pilnai atitiktų asmeninius poreikius, nepamirškite įvertinti, kokius resursus jis užtikrina. Taip pat atsižvelkite į šią paslaugą teikiančios įmonės patirtį, klientų aptarnavimą.

Sugalvokite jus geriausiai atspindintį pavadinimą

Kuriant profesionalų el. pašto adresą, reikėtų stengtis sugalvoti jus ar jūsų veiklą kuo geriau atspindintį pavadinimą. Viena iš galimų idėjų – panaudoti jame savo vardą ir pavardę, pavyzdžiui, vardas.pavarde@jusu-verslas.lt. Tai tikriausiai bene populiariausias pasirinkimo variantas. Visgi jei el. pašto adresas gaunasi labai ilgas, rekomenduojama naudoti tik pirmąją vardo arba pavardės raidę, pavyzdžiui, v.pavarde@jusu-verslas.lt.

Dar vienas būdas sukurti gerą profesionalaus el. pašto adreso pavadinimą – derinti savo vardą su profesija ar vykdoma veikla. Pavyzdžiui, laisvai samdomi grafikos dizaineriai galėtų išbandyti tokį variantą kaip dizaineris-vardas@jusu-verslas.lt. Tokiu būdu potencialiems klientams suteiksite daugiau informacijos apie save ir netgi galbūt paskatinsite bendradarbiavimą.

Laisvai samdomiems darbuotojams el. pašto dėžutė su nuosavu domenu gali būti viena iš geriausių investicijų. Ji padeda sukurti profesionalesnį įvaizdį ir taip patraukti potencialių klientų dėmesį. Taigi jei pradėjote svarstyti tokią idėją, drąsiai ją įgyvendinkite. O tam, kad padaryti tai būtų lengviau, pasirinkite patyrusią domenų registravimo ir hostingo įmonę.