Sveikata

Kanapių baltymai – natūrali geros sveikatos paslaptis

Išgirdus kalbant apie kanapes, nederėtų daryti skubotų išvadų ir mintyse „piešti“ palaidą gyvenimą mėgstančio bei šiuo augalu besisvaiginančio žmogaus portreto. Anot UAB „Gera Karma“, vartotojams siūlančios aukščiausios kokybės išskirtinius bei natūralius maisto papildus, vadovo Andrejaus Petrušos, iš kanapių pagamintus produktus (ypač kanapių baltymus bei kanapių aliejų) į savo kasdienį racioną įtraukia vis daugiau žmonių, vertinančių ekologišką gyvenimo būdą bei ieškančių natūralių sveikatos puoselėjimo galimybių. Ar „GERA KARMA™ kanapių baltymai“ nusipelnė supermaisto titulo ir dėl kokių priežasčių šį gaminį turėtų vartoti kiekvienas iš mūsų?

Kuo žmogaus organizmui svarbūs baltymai?

Baltymai – viena iš „šauniojo trejetuko“ medžiagų (be pastarųjų turime nepamiršti riebalų bei angliavandenių), kurių nustatytą paros normą turime gauti su suvartojamu maistu arba atitinkamais papildais. Tik išpildžius šį reikalavimą, galima tikėtis geros savijautos bei stulbinančios išvaizdos. Kalbant apie baltymų naudą, pastaroji maisto medžiaga organizme atlieka keletą svarbių funkcijų:

 • stimuliuoja augimą bei reguliuoja ląstelių regeneracijos procesus;
 • dalyvauja raumenų, vidaus organų, odos funkcionavimo procese;
 • tarnauja kaip organizmo apsauga prieš įvairaus pobūdžio infekcijas;
 • suteikia organizmui trūkstamos fizinės bei psichologinės energijos (baltymai – viena pagrindinių smegenų sudedamųjų dalių!), stimuliuoja nuotaiką, saugo nuo streso ir panašiai.

Kuo išskirtiniai kanapių baltymai?

Akivaizdu, jog be baltymų – tikrai negerai: nepakankamas šių medžiagų kiekis sąlygoja svarbių organizmo funkcijų sutrikimus, keliančius rimtą pavojų žmogaus sveikatai. Šios medžiagos galime gauti valgydami tam tikrus augalinius (ankštiniai augalai, riešutai ir kita) bei gyvulinius produktus (kiaušiniai, pienas, žuvis, vištiena, kiauliena ir panašiai). Tačiau, pridėję ranką prie širdies, prisipažinkite, ar kasdien sąžiningai laikotės sveikos mitybos principų? Noro gal ir būtų, tačiau žaibiškas gyvenimo ritmas diktuoja savas taisykles. Skubame, neretai net nepažiūrime, į tai, ką dedame į burną: svarbu numalšinti alkį – apie sveikos mitybos taisykles galima pamiršti. Negana to, kai kuriais atvejais tam tikrų baltymų gausių produktų negalima vartoti dėl susiklosčiusių aplinkybių (kiaušinių ar pieno – dėl alergijos, mėsos – veganiškų nuostatų ir panašiai).

Išsigelbėjimu gali tapti…kanapių proteino miltelių šaukštas, gaminamas iš kanapių sėklų: šis produktas gausus ne tik minėtų baltymų, bet ir vitaminų, mineralų, Omega riebalų rūgščių bei skaidulų. „GERA KARMA™“ kanapių proteinas unikalus ne tik dėl turtingos, bet ir „švarios“ sudėties:

 • nėra GMO;
 • nėra sojos, riešutų, glitimo;
 • nėra laktozės;
 • be pesticidų, herbicidų ir kitų medžiagų;
 • termiškai neapdorotas.

Dėl minėtų savybių kanapių proteinas yra universalus produktas, tinkamas kiekvienam, besirūpinančiam savo sveikata – net nuo alergijos kenčiančiam ar veganišką gyvenimo būdą propaguojančiam. Kanapių baltymai yra augalinės kilmės, tačiau šių sudėtyje yra dalis aminorūgščių, randamų tik gyvulinės kilmės produktuose.

Valgant kai kuriuos baltymų gausius produktus (pavyzdžiui ankštines daržoves), neretai susiduriama su virškinimo problemomis. Kanapių baltymuose nėra virškinimo sistemą apsunkinančių medžiagų, tad produkto vartojimas nesukelia nemalonių pojūčių.

Iš gausybės aminorūgščių, randamų kanapių baltymų milteliuose, net 9 galima gauti tik išskirtinai su maistu – organizmas pats šių natūraliai pasigaminti nėra pajėgus.

Be baltymų gausos, kanapių proteinų milteliuose yra ir skaidulų, atliekančių organizmo „šluotos“ vaidmenį: viena porcija (25 g) „GERA KARMA™“ kanapių baltymų turi net 5 g vandenyje tirpių ir netirpių skaidulinių medžiagų.  Skaidulos reikalingos ne tik besilaikantiems dietos, bet ir visiems, norintiems atlikti „generalinę tvarką“ savo žarnyne bei išvalyti organizmą nuo kenksmingų toksinių medžiagų. Pastarųjų perteklius neretai yra priežastis ne tik jokioms pastangoms jų atsikratyti nesiduodančių papildomų kilogramų, bet ir tuštinimosi funkcijos sutrikimo – vidurių užkietėjimo ar viduriavimo. Negana to, skaidulos, vadinasi ir kanapių baltymai, yra rekomenduojama kaip prevencinė priemonė prieš hemorojų ar net storosios žarnos vėžį.

Nevalia pamiršti ir Omega riebiųjų rūgščių, kurių rasime kanapių baltymuose (gausi tiek Omega-3, tiek Omega-6). Išskirtinės kanapės ir dėl Omega-6 grupei priklausančios linoleninės rūgšties (GLA), padedančios kovoti su įvairiomis sveikatos problemomis: cukriniu diabetu, širdies veiklos sutrikimu, padidėjusiu kraujo spaudimu, antsvoriu, odos ligomis, sąnarių ligomis, PMS ir kita.

Kodėl būtent „GERA KARMA™“ kanapių baltymai?

Neatsakinga žmogaus ranka pajėgi sugadinti net didžiausius sveikatą puoselėjančius turtus slepainčius augalus: pastarojo naudą žmogui lemia ne tik pradinės savybės, bet ir auginimo bei apdirbimo technologijos. UAB „Gera Karma“ puoselėja ekologijos idėjas ir savo klientui siūlo tik sveikus bei natūralius produktus. Įmonės partneriai – ekologine augalininkyste užsiimantys ūkininkai bei žaliavų tiekėjai tiek iš Lietuvos, tiek ir iš kitų pasaulio šalių. Kanapių baltymų miltelių gamybai naudojamos be pesticidų ar herbicidų užaugintos kanapės, o pats produktas išgaunamas šaltuoju būdu, nenaudojant cheminių medžiagų ar kenksmingų fizinių veiksnių.

Įsigiję UAB „Gera Karma“ gaminamų kanapių proteino miltelių, organizmą papildysite (nurodytas medžiagų kiekis randamas 2 v.š. miltelių, o tai atitinka rekomenduojamą produkto paros normą):

 • 8 g angliavandenių
 • 13 g baltymų
 • 3 g riebalų
 • 5 g skaidulų
 • 260 mg magnio
 • 3 mg geležies
 • 380 mg kalio
 • 60 mg kalcio

Kanapių baltymai – tikras supermaistas. Vos pora valgomųjų šaukštų kanapių baltymų miltelių per dieną ir organizmas bus apdovanotas visa eile amino bei riebiųjų rūgščių, skaidulų, vitaminų ir mineralų. Sveikata slypi natūralume!