Idėjos namams

Paplitę mitai ir klaidingos nuomonės apie įsilaužimus į namus

Daugelis žmonių, į kurių namus buvo įsilaužta, manė, kad jiems taip niekada neatsitiks, nes jie ėmėsi visų būtinų atsargumo priemonių arba gyvena saugioje miesto dalyje. Iš tikrųjų įsilaužėliai yra sumanūs ir žino, kad daugelis namų savininkų nesupranta, kaip ir kada įvyksta įsilaužimai.

Pateikiame keletą dažniausiai pasitaikančių mitų ir klaidingų nuomonių apie įsilaužimą į gyvenamąsias patalpas bei patarimus, kaip to išvengti.

Mitas: įsilaužimai dažniausiai įvyksta naktį

Galbūt nustebsite sužinoję, kad dauguma įsilaužimų įvyksta 10–15 val. dienos, o ne vidury nakties. Tai laikas, kai dauguma žmonių yra darbe, vaikai – mokykloje, o namas lieka neapsaugotas, nes daugelis namų savininkų klaidingai mano, kad įsilaužėliai neužsuks kol saulė aukštai danguje.

Saugokite savo namus, šeimą ir turtą visą dieną ir naktį. Prieš išeidami iš namų, įsitikinkite, kad visos jūsų durys ir langai yra užrakinti. Įsilaužėliai turi nedaug laiko patikrinti duris, langus ir rasti pro kur įeiti, nesukeliant aplinkiniams įtarimų. Tad jei spynos atrakinimas sukelia problemų, jie negali lengvai patekti į jūsų namus pro langą ar duris, greičiausiai jie išeis ieškoti kito taikinio.

Taip pat galite apgenėti krūmus ir medžius, kad jie nesukurtų erdvės įsilaužėliams pasislėpti nuo kaimynų akių. Užuolaidas ar roletus laikykite užtrauktus, kad pro langus nesimatytų vertingų daiktų.

Mitas: įsilaužėliai įsliūkins pro atsargines duris

Filmuose ir serialuose rodomi įsilaužėliai, kurie lenda į namus pro galinį įėjimą. Iš tikrųjų įsilaužėliai pateks į jūsų namus bet kokiu būdu ir per bet kur. Tai gali būti per klibančias lauko duris arba lipant kopėčiomis ir patekus į jūsų namus pro išdaužtą mansardos langą.

Įsitikinkite, kad visi jūsų namų langai ir durys yra saugūs ir nepažeisti. Pasitarkite su saugos specialistu apie būdus, kaip kiekvieną įėjimą į savo namus padaryti kuo saugesnį ir patikimesnį. Gali tekti atnaujinti spynas ar pridėti naujų papildomų. Pasitarkite su spynų meistru, kad visų durų, įskaitant balkono ar terasos, spynos būtų šiuolaikiškos ir saugios.

Mitas: įsilaužimai neįvyksta saugiose kaimynystėse

Galbūt iš dalies persikėlėte į savo naujus namus, nes kaimynystė garsėja ramybe (netgi nuobodumu) ir saugumu. Deja, įsilaužėliai taip pat žino apie kaimynystės reputaciją ir panaudos tai savo naudai. Įsilaužimai gali įvykti bet kur ir niekas nėra apsaugotas. Geriausias apsisaugojimo būdas yra užtikrinti, kad jūsų namai būtų kuo saugesni.

Prie galinių ir pagrindinių durų sumontuokite apsaugos sistemą su kameromis. Bendradarbiaukite su saugumo ekspertu, kad sukurtumėte saugią ir patogią apsaugos sistemą. Pavyzdžiui, yra išmaniųjų apsaugos sistemų, leidžiančių namų savininkams patikrinti savo apsaugos kameras ir užrakinti duris iš planšetinio kompiuterio, esančio namuose, ar namų savininkų išmaniojo telefono darbe.

Mitas: Įsilaužėliai niekada du kartus nesilaužia į tuos pačius namus

Galiausiai, viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidingų nuomonių apie įsilaužimus yra ta, kad vieną kartą apšvarinę jūsų namus, įsilaužėliai nebegrįš. Manoma, kad įsilaužėliai nebegrįš, nes jau pavogė visus norimus papuošalus, elektroniką ar kitus daiktus. Deja, vagys galvoja kitaip.

Iš karto po įsilaužimo pakeiskite visas durų spynas. Vagis galėjo rasti atsarginių raktų rinkinį ir gali bandyti jais naudotis. Ištaisykite bet kokį įsilaužėlio padarytą žalą durims ir langams. Atnaujinkite spynas ir apsvarstykite galimybę investuoti į pažangiausią apsaugos sistemą.

Daug namų savininkų kasmet nukenčia nuo vagysčių ir įsilaužimų, tačiau tai neturite būti jūs. Imkitės veiksmų ir apsisaugokite!