Laisvalaikis

Skrydžiai iš Palangos, ką reikia žinoti?

Ką reikia žinoti skrendant pirmą kartą? Šį klausimą užduoda beveik kiekvienas keliautojas, laukiantis pirmojo skrydžio gyvenime. Žinoma, atsakymą sudaro daugybė klausimų – nuo rankinio bagažo pakavimo būdo iki to ką galima gabenti orlaivio salone. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai pasiruošti kelionei lėktuvu iš Palangos oro uosto?

Skrydis lėktuvu – kaip pasiruošti?

Ruošiantis pirmam ar kiekvienam vėlesniam skrydžiui lėktuvu, reikia nepamiršti kelių svarbių dalykų. Geriausia idėja yra sukurti kontrolinį sąrašą, kuriame pažymėsime kitus užbaigtus paruošimo etapus.

Pradžioje verta vienoje vietoje surinkti visus kelionei reikalingus dokumentus (asmens tapatybės kortelę, pasą, bet ir įlaipinimo kortelę su kodu, užsakymo patvirtinimą, sutartį su kelionių agentūra). Tada reikia susikrauti daiktus – čia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokį bagažą galima pasiimti su savimi (svoris, matmenys) ir kokius elementus aviakompanija „leidžia“ pasiimti į lėktuvą, o kurie turi būti bagažo skyriuje.

Be to, prieš kelionę reikia įsigytidraudimą ir sužinoti apie procedūras, taikomas praradus lagaminus ar kuprines. Taip pat verta sužinoti apie pagrindines keleivių teises, kurios priklauso, kai skrydis atšaukiamas arba atidedamas.

Bagažo paruošimas ir kelionė iki oro uosto arba iš jo 

Bagažo tipas, kurį galima vežtis lėktuve, yra suskirstytas į dvi kategorijas: rankinis ir registruotas bagažas. Pigių skrydžių bendrovėse rankinis bagažas dažniausiai yra mažas krepšys ar kuprinė (rečiau po sėdyne telpa salono lagaminas, sveriantis iki 8–10 kilogramų-priklausomai nuo oro linijų bendrovės). Registruotas bagažas savo ruožtu yra tie lagaminai ir kuprinės, kurie gali sverti daugiau (20–25 kilogramai – šis diapazonas taip pat turėtų būti tikrinamas atskirai kiekvienos kelionės metu).

Ir paskutinis klausimas, kaip patogiai pasiekti kelionės tikslą išlipus iš lėktuvo? Dabar vis labiau populiarėja automobilių nuomos paslauga, ypač Palangos oro uoste. Automobilių nuoma suteikia visišką laisvę planuotis savo kelionės laiką ir maršrutus, nepriklausomai nuo aplinkinių poreikių. Pageidaujamą automobilį galima lengvai užsisakyti internetu ir atsiimti nuvykus į prie oro uosto esantį mašinų nuomos punktą.