Idėjos namams

Ką reikia žinoti planuojant statyti tvorą?

Mes visi vertiname savo namų privatumą ir saugumą. Vienas iš saugumo užtikrinimo būdų yra tvora. Daugeliu atvejų jos pastatymas nėra problema – Lietuvos taisyklės numato, kad tvoros statymui leidimo reikia, jei planuojama tvora bus aukštesnė nei 2 m. Ką dar turėtume prisiminti prieš pradedant jos statybas?

Tvoros reikalavimai

Įvairių tipų tvoros tapo nuolatiniu miestų ir kaimų kraštovaizdžio elementu. Sunku įsivaizduoti bet kokią privačią nuosavybę – gyvenamąjį sklypą ar įmonės būstinę – be ją supančios tvoros. Pagal galiojantį statybos įstatymą iki 2m aukščio namų tvoroms nereikia jokių formalumų. Tačiau aukštesnių konstrukcijų atveju situacija yra kitokia – šiuo atveju būtina pranešti apie tvoros statybą.

Be to, leidimas reikalingas, jei tvora ar jos dalis, nepriklausomai nuo jos aukščio, taip pat veikia kaip atraminė siena. Tai reikalinga, pavyzdžiui, kai yra tarpas tarp gretimų sklypų. Prie pranešimo apie tvoros statybą turėtų būti pridėta teisės naudoti turtą statybos reikmėms deklaracija ir, atsižvelgiant į poreikius, tvoros eskizas.

Kokią tvorą pasirinkti?

Sklypo tvora vaidina labai svarbų vaidmenį – ji ne tik užtikrina privatumą ir saugumą, bet ir prisideda prie mūsų namo bei kiemo aplinkos išvaizdos. Todėl svarbu, kad ji derėtų prie aplinkos visumos. Tvorų dabar galima rasti įvairių dizainų ir medžiagų: plieninės, medinės, segmentinės ir t. t. Galima rinktis iš jau paruoštų sistemų arba tvorų, pagamintų pagal užsakymą. Pastarojo sprendimo pasirinkimas leis mums sukurti ne tik tvirtą tvorą, bet ir efektyvų kiemo dekoratyvinį elementą. Paruoštos plokštės yra tam tikro ilgio, todėl gali būti sunku jas pritaikyti prie sklypo sienų ilgio. Profesionalus metalo apdirbimas ir pagal užsakymą pagamintos tvoros gali padėti išvengti šios problemos.Plačiau apie tvoras, įvairių medžiagų technines savybes ir kainų skirtumus: stogulinija.lt