Grožis,  Sveikata

Vanduo – grožio ir sveikatos eleksyras

Visi kas nemiegojo mokyklos paskutiniame suole žino, kad vanduo yra svarbus gyvybei. Be vandens neegzistuotų daug kas, tame tarpe ir žmogus. Jei be maisto galima išgyventi ilgi, tai be vandens vos kelias dienas. Tačiau vanduo reikalingas ne tik gyvybei palaikyti. Jis itin svarbus sveikatai, grožiui ir psichinei būklei. O taip pat vanduo padeda lieknėti. Panagrinėkime kaip:

  • Vanduo yra organizmo „šluota“ – pašalina visus toksinus iš organizmo
  • Vanduo gerina medžiagų apykaitą
  • Vanduo leidžia atskirti alkį nuo troškulio – realiai užkandžiaujame, nes galvojame jog esame alkani, o iš tikro esame tik ištroškę.

Vanduo malšina alkį – išgėrus stiklinę pusvalandį prieš valgį suvalgysime daug mažiau.
Tai tik keli iš daugybės faktų, teigiančių jog vanduo išties naudingas mūsų organizmui. Tačiau stiklinės ar dviejų nepakanka, norint būti sveikiems ir gražiems. Beje, tas tradiciškai daug kur minimas „2 litrai” nėra visiška tiesa. Skaičiukas 2 litrai per dieną, pasirodo yra „statistiniam žmogeliui”. O kiekvienam žmogui reikia pačiam nusistatyti kiek vandens reikia išgerti. Pasirodo formulė skamba taip: „trisdešimčiai jūsų kūno kilogramų reikia 1 litro vandens”. Taigi mano 75 kg kūno masės reikia net 2,5 litrų vandens. Daugelis tiek neišgeria. Sriuba, kava nesiskaito. Arbata skaitosi tik nesaldinta. Tad skirkite kelias dienas ir padarykite eksperimentą – paskaičiuokite kiek natūraliai išgeriate vandens. Jei suskaičiuosite, jog išgeriate per mažai, padažninkite vandens gėrimus, prisiverskite išgerti tiek kiek reikia ir stebėkite organizmo atsaką. Tokį eksperimentą atlikęs žmogus deklaravo, jog jautėsi daug geriau.

Tad, merginos – gerkite vandenį!