Grožis

Kava lieknėjant – pagalba ar priešas?

kava

Diagnozė – kavomanė. Išgeriu po 4-5, o kartais ir daugiau puodelių kavos per dieną. Vasarą užsukusi pasikeitimų maratoną, nusprendusi keisti gyvenimo būdą ir pradėti maitintis sveikai, pradėjau domėtis ar kava nėra „blogis“ ir nesikerta su sveika mityba.

Nuomonių yra įvairių. Perskaičiau įvairių tyrimų, įvairių nuomonių prieštaraujančių viena kitai. Visgi reikia daryti išvadas ir aš jas padariau – nedarau nuodėmes besimėgaudama kava. Daugelio liekninamųjų preparatų sudėtyje yra kofeino, reiškia kava yra puiki priemonė lieknėjimo metu. Kava aktyvina medžiagų apykaitą, šalina iš organizmo vandenį. Tad kava, plius sveikas kiekis vandens puikiai dera.

Pati kava neturi riebalų, angliavandenių ir kalorijų. Kuomet kalorijų lentelėje matome įrašytas kalorijas ties kava – tai yra tai kas priskaičiuojama kavos priedams. Kava tampa kaloringa nuo pieno, grietinėlės, ledų, cukraus (latte, moka, kapučino). Tad tereikia pakeisti du šaukštelius cukraus į vieną, o riebią grietinėlę į liesą pieną ir kalorijų sumažėja perpus. O taip pat norint sveikai maitintis reiktų atsisakyti angliavandenių – sausainiukų, saldainiukų, triufelių prie kavos. Saldainiukus ir sausainius geriau pakeisti į vaisius ar liesą natūralų jogurtinį desertą.

Beje, jei dar nežinojote, kava nėra įsisavinama kaip vanduo, tad skaičiuodami kiek išgėrėte vandens, negalite priskaičiuoti kavos.