Mada,  Šventės

Vestuvės žiemą: balta šiluma ir romantika sklindanti iš vestuvių fotografijų

„Nė blogo oro, yra blogas vestuvių fotografas“ – drąsiai galima perfrazuoti populiarų posakį, taikant jį tiems, kurie nuvertina vestuves žiemą. Ir iš tiesų, profesionalai nė kiek nesibaido fotografuoti vestuvių žiemos laikotarpiu, nes nepaisant trumpų dienų ir šviesos trūkumo, žiemiškas peizažas atveria galimybes įdomesniems fotografijų siužetams.

Žvelgiant į vestuvių žiemą fotografijas nė kiek nedvelkia šaltis ar tamsa – tai itin šviesios ir romantiškos vestuvių nuotraukos, kuriomis tikrai gali pasigirti nedaugelis. Juk vestuvių žiemą vyksta net kelis kartus mažiau nei vėlyvą pavasarį, vasarą ar ankstyvą rudenį. O be reikalo. Vedybų planuotojai vardija nesibaigiančius žiemos privalumus: jokių eilių ir vadinamojo „konvejerio“ prie bažnyčios ar metrikacijos biuro, nereikia planuoti ir rezervuoti restorano, atlikėjų ar fotografo prieš metus, nes žiemą jų grafikas visuomet laisvesnis, pasirengti vestuvėms galima per porą mėnesių ar mėnesį, nes visi kas jums reikalingi gali skirti dėmesį tik jums, o galiausiai, vestuvės atsieina gerokai pigiau. Šaunu, ar ne?

Tačiau sugrįžkime prie fotografijos. Dalinamės patarimais, kuriuos jauniesiems pateikia vestuvių fotografai , išskyrėme pagrindines rekomendacijas, į kurias turėtumėte atsižvelgti:

  1. Renkantis fotografą, visuomet padarykite bandomąją fotosesiją. Tai galimybė pabendrauti su fotografu, pajusti ar randate bendrą kalbą, ar patinka darbo procesas ir rezultatas. Galiausiai, tai geras laikas apsvarstyti ir vestuvių dienos fotografijos scenarijų.
  2. Apsnigta kiemo tvora, šerkšnu padengtas parko suolelis, gimto miesto gatvė ir krentančios snaigės – visa tai mielas prisiminimas, todėl neskubėkite į tuoktuvių vietą, o su fotografu stabtelėkite prie širdžiai mielų vietų ir pasidarykite nuotraukas. Žinoma, dėl to turėtumėte iš namų išvykti kiek anksčiau, jog nepavėluotumėte į savo pačių vestuves.
  3. Rinkitės viršutinius rūbus (batelius, kailinukus, paltą) tokius, kad galėtumėte su jais fotograjuotis arba būkite pasirengę kelioms minutėms nusimesti paltus, kol bus padaryti keli įstabūs kadrai. Nebijokite, vestuvių fotografai neleis jums sušalti, pasitikėkite jais ir vėliau mėgausitės įspūdingomis fotografijomis.
  4. Vestuvių fotosesija daugiau laiko vyks patalpų viduje, nei lauke, todėl iš anksto su fotografu suderinkite vietas, kuriose galėtumėte fotografuotis. Nuostabiai ir simboliškai atrodo fotosesija prie židinio, šiltos nuotraukos pavyksta ir jaukioje miesto kavinukėje švelniai rusvu interjeru, taip pat patalpose dideliais langais, kur galima susėsti ant palangės ir mėgautis vaizdu pro langą.

Fotografas Julius Trepkevičius iš Fotogidas.lt patvirtina, jog žiemos vestuvių fotografija išties nuostabi ir dalinasi vestuvių fotografijų albumu. Anot patyrusio vestuvių fotografo, svarbu nebijoti nei šalčio, nei krentančių snaigių ar šlapdribos – oras nėra svarbiausia – svarbu pasitikėjimas, meilė ir gera nuotaika. Tuomet ir nuotraukos būna gražiausios!

Daugiau vestuvių fotografijų, iš kurių galite pasisemti nuostabių idėjų rasite www.Fotogidas.lt galerijoje.