Šventės

Vestuvių planavimas: patarimai, padėsiantys nepamesti galvos

Vestuvių planavimas – nemažas iššūkis, tačiau žinodami pagrindinius akcentus, suorganizuosite sklandžią ir įsimintiną šventę. Jei norite geriausių specialistų, gražiausių vietų,  planavimo nereikėtų atidėti paskutiniams mėnesiams. Vestuves patogiausia pradėti planuoti iki šventės likus 1–1,5 m.

Ką verta rezervuoti/užsakyti pirmiausia?

 • Bažnyčią ar laiką metrikacijos rūmuose. Datos ir laiko rezervavimas bažnyčioje ar santuokų rūmuose – kertinis taškas, nuo kurio įsisuks visas šventės planavimas.
 • Šventės vietą. Jei jūsų dėmesį jau senokai patraukė jaukus restoranėlis ar visai netoli namų esanti kaimo turizmo sodyba, iš karto, kai tik žinosite vestuvių datą, suskubkite nuvykti į šventęs vietą ir suderinti visas detales.
 • Fotografą. Geri ir patyrę vestuvių fotografai vasarą laisvų savaitgalių neturi, o kuo mažiau laiko lieka iki jūsų vestuvių, tuo mažesnė ir tikimybė, kad reikiamu momentu patikęs fotografas bus laisvas.
 • Vakaro vedėjus ir/ar muzikantus. Analogiška situacija, kaip ir su fotografais: laimi tie, kurie pirmesni.
 • Vestuvių planuotojus, jei nuspręstumėte pasinaudoti jų paslaugomis.

Planuoti šventę savarankiškai ar pasikliauti vedybų planuotojomis?

Stengdami išvengti kuriozinių situacijų ir norėdami sutaupyti laiko bei nervų, būsimieji jaunavedžiai renkasi vestuvių planuotojų paslaugas. Kuo naudingos vestuvių planuotojos? Jos padeda suplanuoti šventę pagal judviejų norus, surasti paslaugų teikėjus, koordinuoja pačią šventę, kad ji prabėgtų be didesnių nesklandumų ir kt.

Kiek kainuoja vestuvių planuotojos paslaugos? Peržvelgę skelbimus https://paslaugos.lt/vestuvems įsitikinome, kad kainų diapazonas – labai platus: nuo 100 iki 1000 eurų ir daugiau. Tiesa, į mažiausią kainą veikiausiai bus įskaičiuotas susitikimas su vestuvių planuotojos ir konsultacijos telefonu ar kitomis ryšio priemonėmis.

Į 1000 eurų ir didesnę sumą įeina šventės planavimas, dekoravimas, floristika, vestuvių dienos koordinavimas ir kt. Skiriasi vestuvių planuotojų patirtis, skirtingi ir užsakovų norai, tad tikslesnius įkainius paslaugų teikėjai gali įvardyti tik išgirdę jūsų vestuvių viziją. Planuotojų paslaugos vestuvėms bet kuriuo atveju nebus pigios, tačiau, anot dešimtmetį vestuvių planuotoja dirbančios Ingos, dažniausiai vestuvių planavimo paslauga atsiperka, nes planuotojos gauna nuolaidas iš įvairių paslaugų teikėjų.

Jei šventę planuosite savarankiškai, paskirkite atsakingus asmenis ir sudarykite vestuvių dienos planą

Vestuvių dieną nesidrovėkite ir paprašykite artimųjų pagalbos, o pagrindinius šventės dalyvius įdarbinkite: pamergės turėtų padėti nuotakai pasipuošti, saugoti jos daiktus, talkininkauti ten, kur be merginų pagalbos sunku apsieiti; pabroliai galėtų papuošti automobilius, svečiams įpilti šampano prie bažnyčios; liudininkams galima patikėti žiedus, santuokos liudijimą, lydinčiųjų asmenų pramogas tarp ceremonijos ir vakarinės dalies, ir pan.

Sudarykite vestuvių dienos planą ir numatykite:

 • kada reikėtų keltis;
 • kada prasidės grožio procedūros tiek nuotakai, tiek jaunajam;
 • kada išvyksite iš namų;
 • kiek laiko vyksite iki ceremonijos vietos;
 • kiek truks fotosesija ir pramogos gamtoje;
 • kada į šventės vietą turėtų atvykti svečiai, o kada – jūs;
 • kokia eilės tvarka vyks vakaro programa (šeimos židinys, pirmasis šokis, torto pjaustymas, fejerverkai ir t. t.) ir pan.

Šiame plane iki vakarinės dalies bent 20–30 min. pridėkite nenumatytiems atvejams – išvengsite streso ir niekur nepavėluosite.