Mada

Sijonai: elegancijos klasika ir pulsuojantis moteriškumas

Kiekviena moteris nori atrodyti nepriekaištingai, todėl ir tinkamo rūbo paieškos gali atimti labai daug laiko. Ne paslaptis, kad vienas mėgstamiausių moters drabužių yra sijonas. Nors džinsai yra itin patogūs ir praktiški, vis dėlto jie niekuomet nesuteiks tiek elegancijos, kiek skoningas ir puikiai derantis sijonas. Nors reikia rinktis iš daugybės sijonų rūšių, dėl šios gausos galime tik džiūgauti – šiandien kiekviena moteris gali atrasti labiausiai jos lūkesčius atitinkantį sijoną, kuris atskleis visus figūros privalumus ir paslėps trūkumus

Sijonai gali būti įvairiausių ilgių, spalvų, raštų ir skirtingų faktūrų, tačiau renkantis sijoną reikėtų galvoti ne tik apie jo spalvą, bet ir apie dizainą, pasiuvimą. Moterys turėtų nepamiršti tam tikrų taisyklių, padedančių joms atrodyti nepriekaištingai. Merginos, turinčios plačius klubus ir šlaunis (toks figūros tipas vadinamas „kriauše“) neturėtų nešioti siaurėjančių arba itin trumpų sijonų. Labiausiai tokios figūros savininkėms tiktų vidutinio ilgio, laisvai krentantys sijonai. Specialistai pataria prie sijono derinti aptemptą viršutinę dalį, kuri nukreips dėmesį nuo apatinės kūno dalies. Moterys, kurių viršutinė kūno dalis yra plati, o apatinė siaura (toks figūros tipas vadinamas „obuoliu“) turėtų puoštis plačiais, rauktais sijonais, kurie sukuria proporcingos figūros įspūdį. Merginos, negalinčios pasigirti išraiškinga talija, turėtų atsisakyti trumpų ir labai siaurų sijonų. Tokiai figūrai labiausiai tinka trapecijos formos sijonai pažeminta juosmens linija. Smėlio laikrodžio formos figūros savininkės gali rinktis bet kokio kirpimo sijonus, tačiau didžiausią įspūdį pavyktų sukurti pasirinkus aukšto liemens aptemptus sijonus, kurie siektų kelius. Dar daugiau grakštumo suteiktų aukštakulniai bateliai.

Tiek itin trumpi, tiek ilgi sijonai išryškina ir akcentuoja moters kojas, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ir į šį faktorių. Jei merginos kojos yra stambios ir neilgos, geriausia rinktis tiesų, neaptemptą, vidutinio ilgio sijoną. Geriau atsisakyti labai trumpų ar labai ilgų ir aptemptų sijonų. Be to, geriausia, kad sijonas, batai ir pėdkelnės būtų panašių spalvų, kitaip kojos atrodys dar trumpesnės. Jei moters kojos yra stambios ir ilgos, reikėtų rinktis sijonus, kurie yra šiek tiek žemiau kelių. Puikiai atrodys tiesūs, varpo arba pieštuko formos sijonai. Tokių kojų savininkės turėtų vengti labai plačių rūbų. Jei kojos yra lieknos ir trumpos, rekomenduojama nešioti šiek tiek trumpesnius nei vidutinio ilgio sijonus. Galima rinktis tiesius arba varpo formos sijonus, tačiau reikėtų atsisakyti ilgų ir plačių. Be to, batai, sijonas ir pėdkelnės turi būti harmoningų spalvų. Jei moters kojos lieknos ir ilgos, jos gali nešioti beveik visų tipų sijonus, tačiau reikėtų vengti labai plačių.

Daugelis moterų vengia sijonų, teigdamos, kad tokiai aprangai turi per didelį pilvuką, tačiau nepamirškite, kad didesnį pilvuką puikiai užmaskuos sijonai aukštu liemeniu. Jei sijonas yra pasiūtas iš standaus audinio, tuomet jis aptems liemenį tarsi korsetas. Be to, tokie sijonai privers išsitiesti ir eisenai suteiks elegancijos. Didesnio pilvuko savininkės turėtų rinktis į apačią platėjančius sijonus (siaurėjančių reikėtų vengti). Nereikėtų galvoti apie trikotažinius sijonus, kadangi jie tinka tik idealios figūros moterims. Tokie sijonai gali nuvilti. Šios moterys turėtų vengti ir sijonų žemu liemeniu. Greičiausiai netiks ir klostuoti arba ties liemeniu paraukti sijonai.

Nepamirškite, kad besirinkdamos sijonus, turite labai atidžiai derinti batus. Prie sijonų labiausiai tinka aukštakulniai. Stilistai rekomenduoja nešioti batus, kurių kulnas siektų bent 3 centimetrus. Tiesa, jei jūsų kojos yra ilgos, jums tiks ir batai, neturintys kulno. Ilgi batų aulai lieknina ir ilgina kojas, tuo tarpu trumpi batų aulai blauzdas storina, todėl tokių batų neturėtų avėti moterys, kurių kojos nėra lieknos.

Siekdamos atrodyti nepriekaištingai, moterys turėtų atsisakyti priekaištų savo figūrai. Pasirinkus tinkamo siuvimo drabužius, galima atrodyti tiek gundančiai, tiek elegantiškai, tiek nekaltai ir žaviai. Renkantis sijonus reikia žinoti, koks modelis išryškina konkrečios figūros privalumus. Nors sijonų mados keičiasi dažnai, paprastai kinta raštai ir medžiaga, o sijonų forma išlieka tokia pati, todėl atradusios labiausiai jūsų figūrai tinkančius sijonus, galėsite jais džiaugtis ilgus metus.