Kai kurių markių guminės pirštinės yra daugkartinės, o kitos – vienkartinės. Pirštines, kurios naudojamos sodininkystei, valymui ir pramoniniams darbams, paprastai galima naudoti pakartotinai, o latekso arba nitrilinės pirštinės, pavyzdžiui, ligoninėse ir restoranuose, po vienkartinio naudojimo turi būti išmestos.
Daugkartinio naudojimo pirštinės
Daugkartinio naudojimo guminės pirštinės uždengia ranką iki pat alkūnės. Jos dažniausiai naudojamos valymui ir gali būti plaunamos karštu vandeniu ir švelniu plovikliu. Jei matote, kad spalva blunka, tai reiškia, kad laikas įsigyti naują pirštinių porą.
Vienkartinio naudojimo pirštinės
Vienkartinės pirštinės skirtos vienkartiniam naudojimui. Jos ne tik paplitusios medicinos įstaigose ir ruošiant maistą, bet ir puikiai tinka valymo darbams.
Ar tu žinai?
Darbuotojų saugos ir sveikatos administracija pažymi, kad niekada neturėtumėte pakartotinai naudoti vienkartinių pirštinių. Pirštinėse gali būti mikroskopinių plyšimų, todėl padidėja virusų poveikio rizika.
Iš ko pagamintos vienkartinės pirštinės?
„Guminės pirštinės“ yra frazė, kuri dažnai naudojama apibūdinti bet kokias vienkartines pirštines. Tačiau iš tikrųjų jos pagamintos iš įvairių medžiagų. Kiekvienos iš jų yra šiek tiek kitokios, kai kurios yra naudingesnės už kitas, atsižvelgiant į tai, kaip jos naudojamos.
Vienkartinės pirštinės gali būti pagamintos iš bet kurios iš šių medžiagų:
- Lateksas
- Nitrilas
- Vinilas
- Neoprenas
- Poliizoprenas
- PVC
- Lateksas
Lateksas
Nors latekso pirštinės nėra tokios paplitusios kaip ankstyvojoje medicinoje, jos vis dar naudojamos ir šiandien. Lateksas yra patogus ir lankstus, todėl pirštines lengva mūvėti atliekant automobilių remonto ir maitinimo paslaugas. Jos pagamintos iš natūralaus kaučiuko, todėl taip pat yra biologiškai skaidžios!
Nitrilas
Nitrilo pirštinės nuolat populiarėja. Jas patogu nešioti ilgą laiką, jos yra atsparios pradūrimams ar kitokiems pažeidimams ir puikiai apsaugo nuo daugelio teršalų.
Vinilas
Jei nenorite kas savaitę pirkti naujų pirštinių, vinilas turėtų būti jūsų geriausias draugas. Ši medžiaga turi beprotiškai ilgą galiojimo laiką ir lengvai nesuyra. Jas taip pat pigu pagaminti, o tai reiškia, kad lengviau nusipirkti pirštines urmu.
Neoprenas
Nardymo kostiumai dažnai gaminami iš neopreno, o tai reiškia, kad ši medžiaga yra labai atspari vandeniui. Neopreno pirštinės rekomenduojamos dažant, dirbant su chemikalais arba kirpyklose, kuriose dirbama su dažais.
Poliizoprenas
Nerasite didelio skirtumo tarp poliizopreno pirštinių ir latekso pirštinių. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad poliizoprenas yra pagamintas iš sintetinės gumos, o lateksas – iš natūralios gumos. Tai reiškia, kad baltymo, sukeliančio alerginę reakciją į lateksą, poliizoprene nėra.
PVC
PVC yra plastiko rūšis, dažniausiai naudojama vandentiekiui ir namų apyvokos daiktams, pavyzdžiui, langų rėmams ir latakams, gaminti. Taip pat iš jo galima pasigaminti itin ilgaamžes, tvirtas ir apsaugines pirštines.
Apskritai, tarp nitrilo, latekso ir vinilo pirštinių nėra per daug skirtumų. Tas pats pasakytina apie rečiau naudojamas medžiagas, tokias kaip neoprenas ir PVC. Jūs tikrai negalite būti be jokių guminių pirštinių, jei dirbate pramonėje. Vienintelė išimtis yra medicinos specialistai, kurie paprastai turėtų vengti naudoti lateksą.
Ar ligoninės naudoja latekso pirštines?
Latekso pirštinės daugelyje ligoninių nebenaudojamos dėl to, kad tiek daug žmonių yra alergiški būtent šiai medžiagai. Vietoj to pamatysite nitrilo pirštines, kurias dėvi gydytojai, stomatologai, veterinarai, technikai ir daugelis kitų sveikatos priežiūros specialistų. Esate vienas iš šių arba anksčiau minėtų darbuotojų? Jei taip, čia https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-saugos-priemones įsigysite geros kokybės saugos priemones už prieinamą kainą.